Александър Тунчев: Съжалявам единствено, че ЦСКА не участва в Шампионската лига, не се чувам с Бербатов

Александър Тунчев: Съжалявам единствено, че ЦСКА не участва в Шампионската лига, не се чувам с Бербатов

Бившият защитник на ЦСКА Александър Тунчев бе потърсен от "Меридиан мач", за да даде мнение около някои важни въпроси, като например какво за какво съжалява преди да премине в Лестър, както и равносметката му за цялата календарна 2008 година.

Бившият защитник на ЦСКА Александър Тунчев бе потърсен от "Меридиан мач", за да даде мнение около някои важни въпроси, като например какво за какво съжалява преди да премине в Лестър, както и равносметката му за цялата календарна 2008 година.

"За мен тази година бе със смесени чувства. Имаше прекрасни моменти, като този в който спечелихме титлата в ЦСКА и негативни, като отнемането на лиценза ни. След това дойде трансфера ми в Англия и стигаме до недобрите игри на националния отбор. Надявам се през 2009 г. нещата да бъдат по-гладки. Съжалявам единствено за това, че не успяхме с ЦСКА да опитаме в Шампионската лига. Мисля, че го заслужавахме. Бяхме 30 мача без загуба в "А" група все пак. Бяхме изградили много силен състав, който с лекота минаваше през БАТЕ (Борисов) и аз щях да остана в тима. Каквото било си е било, сега гледам напред", заяви Тунчев.

"Не знам кой е виновен за отнемането на лиценза ни, но със сигурност има такъв. Не може току-така да не ти дадат лиценз. В началото преди да замина за Англия в Лестър имах леки колебания, но след като говорих с Кишишев и се докоснах до магията наречена английски футбол, вече бях напълно убеден, че съм на точното място. Не съжалявам, че избрах Лестър, който определено не е крачка назад, дори и да е в трета дивизия. Това е Англия. В България нито един стадион не е по-хубав и по-добър от нашия. От българите в Англия най-много се чувам със Стилиян Петров. Той е на 40 минути от мен с кола. С Мартин и Божинов се чухме само в началото да ми пожелаят успех. Не се чувам с Бербатов по телефона, откакто съм дошъл в Англия. Не мога да определя кой е най-подходящ за футболист на годината. Бербатов направи страхотен трансфер, но Гошо Петков и Стилиян Петров направиха много силни мачове с клубовете си. Предпочитам да не давам мнение", допълни още националът.

"Не знам дали българин или чужденец ще поеме националите. Каквото и да стане, то повечето си зависи от нас, а не от него. Трябва да подобрим играта си. Не е това националния отбор на България, който всички искат да видят. Имаме сили за второто място в групата. На Коледа ще съм с Кишишев, който ще се върне тогава в Англия", обобщи националът.
НКП на Левски анонсира традиционното шествие на феновете преди дербито

Двубоят е в събота на 8-и ноември

Добри новини за Наполи: Лукаку се завръща по-рано от очакваното

Към този момент възстановяването му върви отлично

Алекс Николов е №1 за октомври в Италия

Волейболистът отбеляза 96 точки в първите 4 мача на отбора си

Феновете на ЦСКА с шествие преди дербито с Левски

"Червените" запалянковци се събират на ул. "Цар Иван Асен" в 12:30 ч

Уикенд с една парола: "Синьо-червеният" вечен мач на България

Големи сблъсъци в Манчестър, Лондон и Болоня в тираж №90 на игрите на "Спорт тото 1"

Георги Миланов: Левски трябва да играе умно

"Всяка една грешка може да бъде фатална", каза халфът

Официално: Нападател напусна Монтана

Двете страни се разделиха по взаимно съгласие

Нагелсман повика дебютант и върна Сане в националния отбор на Германия

Маншафта ще гостува на Словакия и приема Словакия в квалификациите за Мондиал 2026

Задържаха фена, ударил с бутилка вратаря на Ботев Пд

Привърженик на Локомотив Пловдив, който хвърли бутилка и уцели вратаря на Ботев Пловдив Даниел Наумов по време на дербито, е бил задържан, съобщава TrafficNews.