1,3 милиарда евро могат да бъдат инвестирани в стадиони

1,3 милиарда евро могат да бъдат инвестирани в стадиони

Новият изпълнителен директор на БФС заяви, че ще се кандидатства по европейски програми

Новият изпълнителен директор на Българския футболен съюз – Андрей Петров, говори пред медиите след представянето си на поста в централата, който в последните 15 години бе заеман от Борислав Попов.

Самият Петров пък заяви: „Едно от основните неща, което ще искаме да променим е самата култура, която футболът изгражда. С екипа, с който сме тук работим много години заедно, Привлечени са доста хора на ключови позиции. Искаме да изпълняваме стратегическите планове и да комуникираме със заинтересованите въпроси“.

Той заяви, че БФС ще се опита да кандидатства по програма на ЕС за развитие на стадионите „Програма за развитие на стадионите, която се финансира от ЕС. Приоритетът е насочен към 40 общини. Развитие на 40 общини. Програмата е доста интересна, бюджетът е огромен – милиард и 300 милиона евро може да бъдат усвоени“.

„Ние сме в контакт с тези 40 общини. Очакваме да бъдат пуснати насоките на програмата“, допълни новият изпълнителен директор.

Президентът на БФС – Георги Иванов, също сподели впечатленията и очакванията си от Петров: „Изпълнителният директор е човек, който е навътре в структурата и може да започне с летящ старт. Нещата са по-специфични и човек извън БФС щеше да се нуждае от повече време“.

Стамен Белчев махна четирима от Септември

Каре чужденци се раздели с "виненочервените"

Падт: Ще мислим за Динамо Минск след последната контрола

Вратарят на Лудогорец Серджио Падт даде своето мнение след края на приятелската срещу с Копенхаген, завършила при резултат 0:0

Руи Мота: В един момент тези положения ще се превърнат в голове

Старши треньорът на Лудогорец Руи Мота сподели мнението си след нулевото равенство с Копенхаген

Керкез доволен въпреки поражението

Имахме доста ситуации, обясни специалистът

Лудогорец не се даде на Копенхаген - 0:0 (ВИДЕО)

"Орлите" изпуснаха победата в края на мача

Славия излъга Локо Пловдив с 1:0 в края

Славия победи с 1:0 Локомотив (Пловдив) в контролна среща, играна в Симитли

Първо в NS: Ботев (Пд) уреди опитен халф

"Канарчетата" продължават със спешната селекция

Президентът на Хебър: Целта ни е връщане в елита

Президентът на Хебър Валентин Василев обясни причината за треньорската смяна в отбора

Ботев (Пловдив) представя утре новия си треньор

Николай Киров ще даде първата си пресконференция след завръщането си