Арда с официално становище за тренировъчното игрище до стадиона в Кърджали

Арда с официално становище за тренировъчното игрище до стадиона в Кърджали

„Теренът ще се изгражда със средства, отпуснати от Българския футболен съюз“, посочват от клуба

Ръководството на ПФК Арда излезе с официално становище относно изграждането на тренировъчно игрище до стадион Арена Арда.

"Ние от ПФК Арда - Кърджали, бихме искали да внесем яснота относно разразилата се дискусия по медиите и социалните мрежи:

1. Теренът ще се изгражда със средства отпуснати от Българския футболен съюз. ПФК Арда успешно кандидатства и е одобрен по тази програма, която е актуална за цяла България. Подобни терени са изградени и продължават дас е изграждат от страна на БФС в много други населени места. 
Изпълнител на проекта ще е фирма посочена от БФС.

2. Преминати са всякакви процедури и е издадено разрешително за строеж преди близо две години.

3. Теренът ще е с размери 110 на 75 м, което ще позволи използването му не само за тренировки но и за официални мачове на отборите от юношеската школа на клуба.

4. Ще се изгради терен с естествена трева, поливна система, осветление както и предпазна мрежа около цялото съоражение.

5. След изграждането му тревната настилка ще се поддържа изцяло от и за сметка на ПФК Арда.

6. Теренът ще се използва както от ДЮШ и мъжкия отбор на ПФК Арда, така и от всички желаещи граждани на Община Кърджали. Разбира се ще се уточни колко дни в седмицата теренът ще е със свободен достъп, тъй като самата тревна настилка изисква специална поддръжка и натоварване.

7. Относно дискусиите за местоположението на терена, искаме да внесем яснота, че самото изграждане на терен отдалечен от стадион Арена Арда прави почти невъзможно използването му от ДЮШ, тъй като е необходимо да се изградят съблекални, душове и санитарни възли.

8. Също така искаме да внесем яснота относно крещящата нужда от изграждането на много повече такива терени не само в територията на Община Кърджали, а и на цяла България. Само в ДЮШ на ПФК Арда тренират близо 200 деца, а и не само в града има много други футболни школи, в които тренират още стотици деца. Ние от ПФК Арда смятаме, че децата на нашата Община Кърджали, а и всички деца заслужават най - добрите условия за да практикуват любимия си спорт.

9. Не на последно място искаме да изразим своето учудване, как така нещо, което се изгражда за децата на всички ни може да предизвика такова обсъждане. Бихме се зарадвали ако се обсъждаха постиженията на нашия клуб, бихме се зарадвали ако се обсъждаше как едно 16 годишно момче от Кърджали, направи своя дебют в професионалния футбол на България и как стана пример за подражание на много други деца,  се казва в становището на ръководството на ПФК Арда - Кърджали.

Официално: Смениха съдията за Септември - Лудогорец

Съдийската комисия към Българския футболен съюз смени рефера на двубоя за Купата на България между Септември и Лудогорец.

Левски без петима срещу Витоша, Веласкес с обещание

Няма да подценим съперника, призна испанецът

Асен Митков пропуска последния мач на Левски за годината

Халфът е с контузия

Сдружение ПФК Ботев с важни въпроси към кмета на града

Това бездействие поражда сериозни рискове

Монтана без двама за Купата

Тимът на Анатоли Нанков се изправя срещу Локо Пловдив

Левски тренира без Евертон Бала

Нападателят вече е в родината си

Мартин Георгиев: Не искам да играя в друг български клуб

"В дългосрочен план целта ми е да изляза на голяма сцена, където да печеля трофеи", каза защитникът

Бакуревич: Фратрия ще влезе в елита

"Засега няма никакви индикации, че ще има някакво сливане или под някаква друга форма обединение между Фратрия и Спартак", каза той

Алмейда: Ще се справим с Десподов

"Гледаме мач за мач", каза португалецът