Арда търси първа победа с новия треньор

Арда търси първа победа с новия треньор

Пирин гостува в Кърджали

Арда ще бъде домакин на Пирин Благоевград в двубой от 23-ия кръг на родната efbet Лига. Срещата на „Арена Арда“ в Кърджали стартира в 15:00 часа и ще може да я наблюдавате в пряко предаване по DIEMA SPORT, както и да проследите на живо с Novsport.com.

Домакините са в серия от три поредни загуби след подновяването на първенството и общо във всички турнири от края на миналата година. Александър Тунчев беше заменен от Николай Киров на треньорския пост. При добре познатия Киров Арда падна в четвърфинала в турнира за Sesame Купа на България срещу ЦСКА и отборът отпадна след поражение с 0:1 на „Васил Левски“.

Тимът изглежда, че ще се бори за седмата позиция, която дава право на плейоф за участие в турнира Лига на конференциите, а с победа днес тимът ще излезе именно седми. В момента Арда е девети с 31 точки, с две точки по-малко от седмия Ботев Пловдив.

Очаква се двама футболисти на дебютират днес срещу Пирин – десният бек Густаво Каскардо, може да започне като титуляр, както и централният защитник Феликс Ебоа Ебоа. Кадрови проблеми пред Киров с наказани или контузени играчи няма.

Пирин продължава да изпитва финансови затруднения, а в същото се бори и за елитния си статут на терена. Тимът заема 14-ата позиция с 19точки към момента. Миналата седмица „орлетата“ също отпаднаха от турнира за Купата, след като загубиха с 1:2 от Хебър в Пазарджик на четвъртфиналите.

Треньорът Олександър Бабич обаче ще трябва да се справя с някои трудности около състава. Наказани за тази среща са Христо Попадийн и Венцислав Бенгюзов. Добрата новина е, че след санкция, в тима се завръща плеймейкъра Аймен Суда. През миналата седмица Пирин привлече и централния защитник Виталис Ягодинскис, който вече дебютира при загубата от Хебър.

Дунав започна подготовка с двама нови

И трима на проби

ЦСКА с интерес към шведски халф

"Червените" искат футболист на Йостер

ПАОК с оферта за български футболен национал

Гръцкият първодивизионен футболен клуб ПАОК е направил оферта на стойност 400 хиляди евро за привличането на българския национал Симеон Петров.

ЦСКА заминава за лагер в Словения в неделя

През настоящата седмица тимът на ЦСКА ще тренира интензивно на клубната база в Панчарево преди заминаването на подготвителния лагер в Словения, съобщиха "червените" на сайта си.

Майкъл Оуен: Бойко заслужава "Златна топка" за ветерани (ВИДЕО)

Легендата поздрави лидера на ГЕРБ за 66-ия му рожден ден

Стоичков вече е футболист на Септември София

Септември привлече халфа Стоян Стоичков, потвърдиха от клуба от София.

Български национал е сред трансферните цели на ЦСКА

Има предварителни разговори със Симеон Петров, който е футболист на унгарския Фехервар.

Легия и Партизан чакат Левски в Лига Европа

Жребият е в 16,00 часа

Първият съперник на Лудогорец: Динамо (Минск), Кайрат, Ноа или Виртус

УЕФА обяви разбивките за жребия в Шампионската лига