Арда вгорчи дебюта на Тренчев в Пирин (ВИДЕО)

"Орлетата" продължават да затъват в елита

Пропадането на Пирин в Efbet Лига продължава и под ръководството на новия старши треньор Иво Тренчев, записал негативен дебют при 0:2 от Арда. В Благоевград "орлетата" така и не съумяха да се противопоставят на своя съперник и почти не застрашиха вратата на Анотолий Господинов. Най-чистата ситуация пропусна бранителя Александър Дюлгеров, нацелил гредата. Именно бившият капитан на ЦСКА се превърна в грешник, след като пет минути преди почивката игра нелепо с ръка в собственото наказателно поле, а последвалата дузпа бе реализирана от Томислав Йорданов. Резултатът пък фиксира резервата Преслав Боруков.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на загиналия талант от школата на Дунав, поразен от мълния. В петата минута мачът бе спрян, за да могат футболисти и публика да подкрепят морално бившия селекционер на България Петър Хубчев, който в момента лекува онкологично заболяване. Положенията пред двете врати бяха оскъдни в началните минути.

Постепенно тимът на Александър Тунчев взе инициативата, а най-чистата ситуация се откри пред Деян Лозев след половин час игра. Ударът на бранителя обаче бе париран от Максим Ковальов. Гостите от Кърджали все пак откриха резултата 10 минути по-късно. Тогава Георги Кабаков отсъди дузпа за игра с ръка на Александър Дюлгеров. Зад топката застана Томислав Йорданов, изпълнението бе парирано от стража на домакините, но при последвалата добавка нападателят се поправи.

"Орлетата" оцеляха по чудо в минутите до края на полувремето, когато Йорданов се разписа още веднъж, но попадението бе отменено заради засада.

Втората част започна мудно с липса на ситуации пред врататите на двата тима. Спомогна и лошият терен. В търсене на промяната новият треньор на "орлетата" хвърли в игра опитните Христо Попадийн и Станислав Костов, както и Симеон Александров. В същото време Тунчев направи тройна смяна след час игра. Специалистът се довери на Преслав Боруков, Иван Коконов и Ради Цонев, заменили Илия Юруков, Тонислав Йорданов и Иван Тилев.

Eдва пет минути преди края Пирин застраши вратата на Анаттолий Господинов. Центриране в наказателното поле на гостите бе засечено с глава от Дюлгеров, но топката срещна гредата и така и не влезе във вратата на Арда. Скоро след това интригата приключи. Точен за тима на Тунчев бе именно влезлия от пейката Преслав Боруков. Нападателят получи топката в центъра и напредна дълбоко в половината на домакините, след което последвалият му удар бе безпогрешен. В края красив гол на Любомир Тодоров с удар от въздуха бе отменен заради нарушение в атака на негов съотборник. Поражението оставя "зелените" на последно място в класирането, докато Арда се изкачи до 8-а позиция.

Стартови състави:

Пирин: Ковальов, Батас, Дюлгеров, Тютюков, Бенгюзов, Медвед, Върбанов, Кондраков, Семенив, Тасев, Бачев

Арда:Господинов, Сако, Тунгара, Стойчев, Хюсеинов, Лозев, Тилев, Юруков, Котев, Йорданов, Иванов