Асеновец удари Нефтохимик, отложиха Чирпан - Ботев

Бургазлии тотално се изложиха

Асеновец поднесе голямата изненада на 19-ия кръг в Югоизточната "В" група. Тимът от Асеновград победи Нефтохимик с минималното 1:0 пред своя публика. Срещата обаче ще се запомни и със скандалите на терена и около него. Двубоят започна с пет минутно закъснение, тъй като агитката на "шейховете" нахлу на терена. Това принуди ръководството на домакините да повикат служители на МВР, защото охранителите на Алфа Сот не можаха да се справят с буйстващата публика на гостите.

Футболистите на домакините поведоха в резултата, след което нямаше кой да връща топката на футболистите, когато тя излизаше от игра.

През втората част футболист на Нефтохимик излезе очи в очи с вратаря на домакините и бе фаулиран от защитик, който получи само жълт картон. Така домакините успяха дда удържат преднината си до края и да се поздравят с победата.

Друг от интересните двубои от кръга между Чирпан и Ботев пък бе отложен.