Авторитетен френски съдия на Северна Ирландия - България

Авторитетен френски съдия на Северна Ирландия - България

Жером Брисар свири при загубата на Лудогорец от Славия Прага

Жером Брисар от Франция получи наряд от УЕФА за Северна Ирландия - България от Лигата на нациите.

Мачът на стадион "Уиндзор Парк" на 15-и октомври от 21:45 часа и е от четвъртия кръг на Лига С, група 3 на турнира Лига на Нациите.

Помощници на авторитетният арбитър са неговите сънародници Бенжамен Паже и Алекси Оже, а четвърти съдия ще бъде техният сънародник Матийо Вернис. Отговорниците за системата за видеоповторения (ВАР) също са французи. Главен съдия на ВАР е Ерик Вателие, а негов асистент – Бастиен Дешепи.

Делегат на УЕФА ще бъде Александер Грубер (Австрия), а съдийски наблюдател – Михал Бенеш (Чехия).

За българската публика той е съвсем познат, тъй като ръководи мача от турнира Лига Европа Лудогорец - Славия (Прага) в Лига Европа, спечелен от чехите с 2:0.

Жером Брисар е от категория 1 на УЕФА, на Евро 2020 беше в групата на реферите, които бяха използвани само за системата ВАР. На 38 години е, роден и живее в Шатобриан, а от 2017-а година свири мачове във френския елит Лига 1. Година по-късно дебютира в международния футбол на мача Марибор (Словения) – Партизани (Тирана, Албания) от квалификациите в Лига Еврапа. На финала на Шампионската лига през 2022-а година между Ливърпул (Англия) и Реал (Мадрид) е главен отговорник за ВАР. Иначе е ръководил мачове и от първенствата на Швейцария и Гърция по покана на съответните федерации.

Валери Божинов продава Марин Петков

Валери Божинов е поел активна роля в трансферните планове на Левски, като основната му задача е свързана с продажбата на Марин Петков

Майкон: Изпращам невероятна година

Левият защитник на Левски Майкон направи равносметка на изминаващата 2025 година.

Работил в Арсенал и Уест Хем поема школата на Локо Сф

Работил в клубове от Висшата лига е фаворит да поеме школата на Локомотив София, пише „Тема Спорт“.

Бек на Левски обсъжда бъдещето си с агента

Крилото на Левски Фабио Лима е провел среща с агента си Тулио Соуса в родината си Бразилия, на която е била обсъдена следващата стъпка в кариерата му.

Петър Станич: Обичам да печеля

С шест гола в Лига Европа Петър Станич е сред най-резултатните футболисти в турнира и изпреварва имена като Корентан Толисо и Андерсън Талиска.

ЦСКА влиза в дълга столична серия

Жребият за четвъртфиналите на Купата на България не само направи ЦСКА фаворит за трофея, но и осигури на "армейците" продължителна серия от двубои в София.