Българин герой за ЦСКА навръх 3 март (ВИДЕО)

Ранен гол помогна "червените", Берое игра 75 минути с 10 души

ЦСКА срази с 3:0 Берое на националния стадион "Васил Левски" в мач от 23 кръг на Efbet лига. На празничната обстановка на 3 март, създадена от привържениците на "червените", в герой се превърна младежкият национал на България Станислав Шопов. Халфът вкара на два пъти, а веднъж асистира на Матиас Фаетон за убедителния успех на родния гранд.

За безпроблемната победа на домакините спомогна и ранното изгонване на капитана на "заралии" Франко Рамос, извършил нарушение срещу Фернандо Каранга. Централният бранител бе изгонен от главния съдия Георги Кабаков още в 15-ата минута, след като "червените" вече бяха повели в резултата чрез Шопов.

Страхотно начало на мача за "червените", след като ЦСКА повежда още в 3-ата минута. Тибо Вион центрира от ъглов удар, топката попадна в Станислав Шопов, чийто удар влетя под напречната греда.

Силните домакински минути доведоха до нови проблеми за Берое. В 15-ата минута капитанът на гостите Франко Рамос спря непозволено откъсващия се Фернандо Каранга, за което бе изгонен с директен червен картон.

Последва директен удар на Тибо Вион от фаул, но Артур внимаваше и улови. Червеният картон за "зелено-белите" доведе до преждевременна смяна - на терена се появи централният защитник Викторио Вълков за сметка на Стефан Гаврилов.

Това по никакън начин не промени събитията на терена, а Матиас Фаетон донесе второто попадение за ЦСКА. Таранът получи отличен пас от Шопов зад отбраната на съперника, след което бе безпогрешен.

Второто полувреме започна огледално на първото - с ранно попадение на Шопов. Бившият играч на Ботев Пд бе намерен от Фаетон и без подготовка разстреля Артур за 3:0. Само 120 секунди по-късно вратарят на гостите парира изключително тежък удар на Фаетон, който успя да пробие преди да стреля от границата на наказателното поле.

Последваха минути, в които Берое видимо изпитваше затрудения в офанзивен план, а домакините се радваха на комфортен аванс и задържаха продължително топката. Едва 10 минути преди края се наложи на Густаво Бусато да се намесва решително, след като отбраната на ЦСКА се пропука, но Сагардия не бе максимално концентриран и позволи ударът му да бъде блокиран.

В 85-ата минута Каранга бе близо до попадение, след като бе намерен в наказателното поле, където Артур влетя в него, затваряйки максимално свободното пространство, а топката мина на сантиметри от целта.

ЦСКА - БЕРОЕ 3:0
1:0 Станислав Шопов (3)
2:0 Матиас Фаетон (32)
3:0 Станислав Шопов (48)

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 20. Мартин Стойчев 6. Християн Петров 2. Юрген Матей (К), 15. Тибо Вион 26. Марселино Кареасо, 21. Амос Юга, 11. Матиас Фаетон, 8. Станислав Шопов, 9. Фернандо Каранга, 10. Джонатан Линдсет

БЕРОЕ: 1 Артур, 4 Франко Рамос (К), 5. Лучиано Скуадроне, 18. Хуан Саломони, 15. Енцо Еспиноза, 10. Джани Политино, 19. Карлос Алгара, 24. Стефан Гаврилов, 11. Уерик Каетано, 22. Себастиян Вия, 91. Винни Трибуле

Съдия: Георги Кабаков

Начало: 14.30 часа