България с тежка визита в Тбилиси

България с тежка визита в Тбилиси

Изправяме се срещу Грузия в световна квалификация

България гостува на Грузия във втората си световна квалификация от група Е днес, 7 септември. Мачът на стадион „Борис Пайчадзе“ е с начален час 16 наше време.

„Лъвовете“ нямат време за почивка преди гостуването на грузинците, след като на 4 септември селекцията на Илиан Илиев отстъпи на Испания с 0:3 пред 40 000 зрители на Националния стадион „Васил Левски“ в столицата. Срещу европейските шампиони „трикольорите“ нямаха никакви шансове за нещо повече от почетна загуба, до каквато в крайна сметка се добраха.

Сега срещу себе си България ще има не по-лек противник в лицето на Грузия. Грузинците, в които личи името на звездата на европейския клубен шампион Пари Сен Жермен Хвича Кварацхелия, също загубиха първия си квалификационен двубой от Турция с 2:3 у дома. Нашите не таят особено добри спомени от последните си мачове с тима на Вили Саньол, който ни разпиля в Разград за крайното 5:2 през 2022 година в среща от Лигата на нациите. Утре Саньол няма да бъде на резервната скамейка поради наказание.

„Впечатленията са ми, че Грузия е един от проспериращите отбори. Представиха се добре на Европейското, имат силни играчи. Гледахме мача с Турция, те имаха своите шансове. Пак трябва да сме подготвени, че ще трябва отново да бягаме много. Играчите това трябва да знаят, че им предстои важен мач“, каза селекционерът ни Илиан Илиев на пресконференцията преди двубоя.

Националният ни отбор ще бъде без капитана си Кирил Десподов и за визитата в Тбилиси, след като офанзивният играч на ПАОК пропусна и домакинството на Испания заради мускулен проблем. Някои от футболистите са с болежки. Очаква се Илиан Илиев да направи промени в стартовия състав. Срещу испанците дебют за представителния тим направиха Емил Ценов и Росен Божинов.

Веласкес: Левски върви с малки крачки напред

"Ако работим заедно и в екип, нещата ще се получават"

Черно море стартира в понеделник

Първата тренировка на „моряците“ ще се проведе на стадион „Тича“ от 17:00 часа

ЦСКА връща откритите тренировки и пресконференциите

ЦСКА ще върне пресконференциите и откритите тренировки, за да може феновете да черпят информация от първа ръка

Левски следи полузащитник на Спартак Варна

Левски следи ситуацията с халфа на Спартак (Варна) и младежки национал Дамян Йорданов, съобщава "Тема Спорт"

Джеси Марш остана доволен от храбростта на канадците

Старши треньорът на Канада Джеси Марш заяви, че е доволен от начина, по който отборът му реагира, за да стигне до равенството 1:1 с Босна и Херцеговина в първия мач от група Б на Световното първенство

Майкон няма да ходи в бразлиски гранд

Спекулациите за бъдещето на защитника на Левски Майкон продължават