Баждеков: Спортинг не съди Левски

Баждеков: Спортинг не съди Левски

„За момента няма дело, което Спортинг да води срещу Левски", обясни изпълнителният директор на "сините"

Изпълнителният директор на Левски Константин Баждеков отрече появилите се информации, че Стортинг съди клуба за 25 000 000 евро заради Валери Божинов. Той уточни, че от ФИФА са поискали становище от Левски за съдебния спор между португалския клуб и Валери Божинов.

За него се знае от година, когато Спортинг уволни дисциплинарно нападателя, а той моментално вкара случая в съда. Баждеков разкри, че преди Валери Божинов да бъде картотекиран в БФС, клубът е получил разрешение от фИфА и португалската федерация за това. В тази връзка  няма как Левски да бъде санкциониран дори със стотинка.

„За момента няма дело, което Спортинг да води срещу Левски. От нас се иска просто да информираме ФИФА за случая. Какви са нашите отношения с футболиста, какво е водено като кореспонденция и ние ще изпратим информацията в нужния срок", обясни Баждеков.

„В петък получихме цялата преписка. Тя ни беше изпратена от ФИФА с куриер. Преписката е доста обемиста, някъде между 200 и 300 страници. Още в петък изпратихме материалите на адвокатите ни. За момента не мога да кажа дали Левски би имал някакви тежести във връзка със спора, който съществува между Божинов и Спортинг. Не знам дори какви са претенциите спрямо Левски и в какви размери. Ако излезе, че Левски има някакви проблеми, то тогава мога да коментирам. За момента просто се води кореспонденция и се проучват нещата", добави Баждеков.

Илиян Филипов с прочувствена благодарност към фенове и фирми

Финансовият благодетел на Ботев Пловдив Илиян Филипов отправи благодарствено обръщение към всички фенове на „жълто-черните“.

Още един футболист на Санта Колома е близо до трансфер в България

Става въпрос за мексиканеца Пабло Жакес

Искан от Левски с нов отбор

Триванте Стюарт ще играе в Израел

Петричев: Имаме сили за пробив в Шампионска лига

Надявам, че трудът ще им си отплати, обяви шефът на Лудогорец

Треньорът на Спартак Варна прави състава без новите

"Соколите" имат забрана от ФИФА

Нападател на ЦСКА се предлага на французи

Всека иска обратно в Метц

Ботев (Пд) пуска билетите за ЦСКА в сряда

50% намаление за деца и пенсионери

БФС прати Гидженов на "Герена", Кабаков открива сезона

Красен Георгиев свири Ботев (Пд) - ЦСКА

С Левски винаги и навсякъде: Преживей Европа рамо до рамо със „сините“

Това не е само комплимент към феновете – това е шанс за лично участие