Беласица победи Вихрен с гол от дузпа

Беласица победи Вихрен с гол от дузпа

В контрола, играна в Марикостиново

Третия си контролен мач мъжкият отбор на ОФК Беласица изигра на терена в с. Марикостиново срещу третодивизионния Вихрен Сандански.

Двата тима стартираха по-предпазливо, като футболистите от Сандански имаха лек превес първите 15 минути. При едно по-грубо влизане в краката на Лукас в 32-ра минута припламнаха искри между двата отбора и бяха показани 3 червени картона - 2 за Вихрен - за Румен Сандев и Венцислав Бенгюзов и за Лукас Гроси от състава на Беласица. По предварителна уговорка между щабовете на двата отбора на местата на отстранените от игра футболисти в игра влязоха резервни състезатели и така двата отбора продължиха с по 11 на терена.

В 37-та минута отборът на Беласица можеше да открие, но силен удар на Васил Божинов от 7-8 метра премина отстрани на левия стълб на вратаря на Вихрен Владислав Николов.  Санданчани отговориха с опасни удари на Методи Костов и Антон Карачанаков, които също не стигнаха вратата на домакините и първото полувреме завърши при нулев резултат.

През втората част бяха извършени множество смени в съставите и на двата отбора.

В 65-та минута Ирфан Садик стреля от границата на пеналта, но стражът на Вихрен се намеси добре. Санданчани изпуснаха да отбележат в 80-та минута, когато Вергил Янев уцели страничната греда на вратата на Беласица.

След сблъсък при една висока топка между Захари Димитров и Методи Костов отново стана спречкване между двата отбора, което доведе до втори жълт и червен картон за нападателя на Вихрен. В 85-минута главният съдия Александър Вангелов отсъди дузпа в полза н домакините за нарушение срещу   Иван . Точен от бялата точка бе Ирфан Садик за 1:0.

Срещата бе изгледана от над 200 зрители, повечето от които фенове на домакините.

В четвъртък и  петък възпитаниците на Даниел Моралес продължават с тренировките, като в събота и неделя предстоят още две проверки, съответно срещу Брера(Струмица) и ЦСКА София като гости.

Окончателно! Левски без Майкон и Бурас срещу Кайрат

Веласкес определи групата

Макаби сменя схемата за ЦСКА

Макаби Тел Авив най-вероятно ще промени схемата си на игра за първия двубой срещу ЦСКА от третия квалификационен кръг на Лига Европа.

Първият випуск на Академия БФС проведе първата си тренировка в Бояна

Само ден след официалния старт на Академия БФС първите възпитаници на проекта проведоха и своята дебютна тренировка. Тя се проведе на един от затревените терени на базата на централата в Бояна, където ще се работи и занапред.  

Ботев Пд пусна билетите за Спартак Вн

Двубоят е на 10 август

Александър Александров: Не отиваме обречени

"Отборът е концентриран, подготвен", каза треньорът на ЦСКА 1948

Черно море играе успешно срещу Лудогорец във Варна

Преди неделния двубой край морето Черно море се намира в успешна серия срещу Лудогорец във Варна и е най-трудния съперник за него при гостуванията му.