Бербатов е №19 в света по ефективност за националния отбор

Бербатов е №19 в света по ефективност за националния отбор

48 гола в 78 мача нареждат отказалия се от националния Берба до легенди като Пушкаш, Мюлер и Пеле

Димитър Бербатов е №19 като ефективност за националния тим, гласи класация на световната асоциация по статистика. Българинът има 48 гола в 78 мача за родината, което прави коефициент 0,62 попадения на двубой, пише "Труд".

Номер едно е датчанинът Поул Нилсен, играл преди Втората световна война. Нападателят е вкарал 52 гола в 38 мача (1,37 попадения на двубой).

До номер 8 в списъка следват все играчи, които отдавна са окачили обувките. Втори е Свен Ридел (49 гола в 43 мача за Швеция), Герд Мюлер (68 в 62 двубоя за Германия), Ференц Пушкаш (забил 84 пъти в 85 мача с унгарския вундертим от 50-те).

В класацията има екзотични имена до безсмъртни като Пушкаш, Мюлер и Пеле. Осми е Чан Сю Ки, легенда на Хонконг с 34 гола в 46 двубоя, който за негово съжаление никога няма да играе на мондиал (доскоро страната дори не бе допускана до квалификации в зона "Азия").
Тежък скандал в Хебър, Митов плаши с напускане

Тежък скандал се разврази в Хебър (Пазарджик), след като шефът на детско-юношеската школа Йордан Чолов е заплашил наставника на клуба Николай Митов.

Левски подписа със свой юноша

Юношата на ПФК Левски Стивън Стоянчов подписа професионален договор с родния си клуб. Контрактът е за срок от три години, съобщиха официално от лагера на "сините".

Джанлуиджи Донарума е готов за трансфер

Пари Сен Жермен няма да го принуждава

 ЦСКА взима национал на Португалия

Бруно Жордао бил оценяван за 8,9 млн. евро

Бивш вратар на ЦСКА се завръща във футбола на 39 г.

Бившият алжирски национал Райс Мболи ще поднови кариерата си след пауза от година и половина.

Новият треньор на Монтана Анатоли Нанков: Повечето момчета са млади и жадни за успехи

Анатоли Нанков, който бе назначен за старши треньор на отбора на Монтана, заяви, че е хубаво, че ядрото на тима е запазено от миналия сезон.

Левски взима на промоция новия алжирец

“Сините” ще привлекат Акрам Бурас за двойно по-ниска сума

Мота залага на състава от Разград

Руи Мота няма големи дилеми по състава.

Добри новини за Левски

Халфът на Левски Георги Костадинов–Мечката се е разминал с нова контузия.