Берое изпусна Пирин при 0:0 в Стара Загора (ВИДЕО)

Заралии имаха отлична възможност да запишат трети пореден успех

Берое завърши наравно 0:0 при домакинството си на Пирин (Благоевград) в първия мач от 16-ия кръг на футболната ни efbet Лига. Домакините могат да съжаляват повече за изпуснатата победа, след като нацелиха гредата в 38-та минута.

Берое започна по-активно в дебютните минути на мача. Енцо Ойос стреля от средна дистанция в 2-ата минута, но Максим Ковальов отрази.

След центриране от статично положение от страна на Енцо Ойос в 5-ата минута, Лучиано Скуадроне се извиси на втора греда и стреля опасно с глава, но стражът на Пирин внимаваше и успя да избие топката.

Аймен Суда стреля директно от пряк свободен удар в 8-ата минута на около 25 метра от голлинията. Топката обаче премина покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Родриго Ачинели. Жорди Говеа изведе Вини Трибуле по левия фланг на нападението зад гърба на защитата на Пирин в 38-ата минута. Голмайсторът на Берое овладя и стреля, но право в напречната греда.

Вини Трибуле направи страхотен самостоятелен рейд по лявото крило и навлезе навътре, за да отправи удар, който обаче не затрудни Максим Ковальов, който изби в 53-ата минута. Футболистите на Берое имаха претенции за дузпа в 68-ата минута, когато Леандро Годой се свлече в наказателното пое на Пирин, но дузпа не бе отсъдена, тъй като футболистът на "зелените" бе повален от Густаво Каскардо, който бе избутан от Айуб Абу.

Сегундо Пачаме навлезе към средата и комбинира с Ойос, който отправи мощен изстрел от далечна дистанция към горния ляв ъгъл на вратата, но отново вездесъщият Максим Ковальов отрази в 72-ата минута. Само две минути по-късно Франсиско Политино се възползва от рикошет в наказателното поле на Пирин и стреля. Вратарят на "орлетата" обаче отново отрази.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЕРОЕ: 23. Родриго Ачинели, 2. Густаво Каскардо , 3. Франко Рамос, 5. Лучано Скуадроне, 6. Жорди Говеа, 9. Сантиаго Годой, 10. Енцо Ойос, 11. Джани Политино , 21. Тиаго Сейхас (к), 24. Стефан Гаврилов, 91. Винни Трибулет;

Треньор: Хосе Луис Ачиари;

ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД): 12. Максим Ковальов, 38. Александър Дюлгеров (к), 77. Андрей Йорданов, 8. Дмитро Семенив, 29. Мартин Бачев, 4. Айуб Абу, 17. Борис Тютюков, 20. Аймен Суда, 11. Иван Тасев, 83. Христо Попадийн, 19. Юго Комано;

Треньор: Иво Тренчев.