Берое се подсилва с юноша на Барселона

Берое се подсилва с юноша на Барселона

Хуанда Фуентес в момента е собственост на третодивизионния ФК Андора

Берое води преговори за привличането на колумбийския нападател Хуанда Фуентес, пише KOTASPORT.

21-годишният колумбийски футболист може да играе по целия фронт на атаката, което го прави много интересен.

Хуанда Фуентес в момента е собственост на третодивизионния ФК Андора, с който има договор до лятото на 2025 година, но Берое ще се опита да го привлече по начина, по който взе Исмаел Ферер от Мурсия.

21-годишният нападател има испански паспорт, така че няма да има проблеми да заиграе в Берое, ако до негов трансфер в крайна сметка се стигне.

Той е роден в Монтерия, Колумбия, като баща му е испанец, а майка му е колумбийка.

Фуентес се премества в Испания на четиригодишна възраст. Футболната му кариера започва в Монкада, където се доказва като плодовит голмайстор, отбелязвайки 103 гола за един сезон в детско-юношеския футбол.

Това, което прави впечатление е, че Фуентес е юноша на Барселона. Той започва кариерата си именно от Ла Масия, а подписва първия си професионален договор през юли 2019 година, когато е едва 16-годишен.

След като впечатлява на ниво младежи, той е повикан да тренира с първия отбор на Барселона за първи път през ноември 2021 година. След като продължава с доброто си представяне, Фуентес пробива във втория отбор на Барселона. Той подписва нов договор през септември 2022 година. Именно през сезон 2022/23 играе за дубъла на Барселона, като записва 26 мача и отбелязва 2 гола.

През лятото на 2023 година преминава в белгийския Оостенде, с който подписва тригодишен договор, но през лятото на 2024 година напуска със свободен трансфер и преминава във ФК Андора.

Тежък скандал в Хебър, Митов плаши с напускане

Тежък скандал се разврази в Хебър (Пазарджик), след като шефът на детско-юношеската школа Йордан Чолов е заплашил наставника на клуба Николай Митов.

Левски подписа със свой юноша

Юношата на ПФК Левски Стивън Стоянчов подписа професионален договор с родния си клуб. Контрактът е за срок от три години, съобщиха официално от лагера на "сините".

Джанлуиджи Донарума е готов за трансфер

Пари Сен Жермен няма да го принуждава

 ЦСКА взима национал на Португалия

Бруно Жордао бил оценяван за 8,9 млн. евро

Бивш вратар на ЦСКА се завръща във футбола на 39 г.

Бившият алжирски национал Райс Мболи ще поднови кариерата си след пауза от година и половина.

Новият треньор на Монтана Анатоли Нанков: Повечето момчета са млади и жадни за успехи

Анатоли Нанков, който бе назначен за старши треньор на отбора на Монтана, заяви, че е хубаво, че ядрото на тима е запазено от миналия сезон.

Левски взима на промоция новия алжирец

“Сините” ще привлекат Акрам Бурас за двойно по-ниска сума

Мота залага на състава от Разград

Руи Мота няма големи дилеми по състава.

Добри новини за Левски

Халфът на Левски Георги Костадинов–Мечката се е разминал с нова контузия.