БФС отхвърли твърденията за липса на кворум по случая "Присо" и насрочи заседание за 11 април (обновена)

БФС отхвърли твърденията за липса на кворум по случая "Присо" и насрочи заседание за 11 април (обновена)

Апелативната комисия на БФС не се събра днес за заседание и така не бе разгледана жалбата на ЦСКА срещу наказанието на Нджонго Присо от 7 мача.

Апелативната комисия на БФС не се събра днес за заседание и така не бе разгледана жалбата на ЦСКА срещу наказанието на Нджонго Присо от 7 мача.

Така зимното попълнение остава извън сметките на наставника Стойчо Младенов за двубоя със Светкавица в понеделник. Крилото вече пропусна срещите с Берое и Видима-Раковски.

Вчера от БФС излязоха с официално обръщение, в което казаха, че по принцип камерунецът е трябвало да бъде санкциониран за 10 срещи, но Дисциплинарната комисия не е приложила цялата строгост на правилника.

"Армейците" пък се надяват Апелативната комисия да редуцира поне с 2 мача наказанието, за да може тъмнокожият бързак да играе в дербито с Левски на 29 април. Очаква се комисията да се събере на заседание през следващата седмица.

От БФС пък обявиха, че причина за несъстоялото се заседание на Апелативната комисия изобщо не липса на кворум и че ще се съберат на 11 април.

"Апелативната комисия към Българския футболен съюз ще проведе свое редовно заседание на 11.04. 2012 г., на което ще разгледа жалбата от страна на ПФК "ЦСКА" АД за наказанието на футболиста Нджонго Присо. Появилите се твърдения, че днес (05.04. 2012 г.) комисията не е събрала кворум и това е провалило нейно заседание, не отговарят на истината. Такова заседание изобщо не е било свиквано, тъй като от постъпилата в деловодството на БФС жалба от страна на ПФК "ЦСКА" АД тече законов 7-дневен срок, в който Апелативната комисия трябва да вземе решение. Това ще се случи на 11.04. 2012 г.", се казва в комюникето на централата.   

Стана ясна програмата на България в турнира FIFA Series

Националният отбор на България ще започне участието си в международния приятелски турнир FIFA Series 2026 в Индонезия с мач срещу Соломоновите острови в петък сутрин, 27 март, от 10:30 ч. българско време

ЦСКА изгуби двама за битката със Славия

Христо Янев няма да може да разчита на двама от твърдите си титуляри

Рекорден интерес към съдийството – над 200 нови попълнения в цялата страна

Съдийското семейство в България продължава да расте

Дерби на дъното между закъсалия Септември и Монтана

Септември и Монтана излизат един срещу друг в мач от 21-ия кръг на efbet Лига

Ботев Враца и Добруджа закриват кръга с третия мач помежду си

Врачани търсят първа победа през 2026г.

Бивш защитник на Локо (Пд) разкри защо е бил на “Герена”

Хорхе Сегура изгледа от трибуните победата на Левски над Ботев (Пловдив)