БФС се срещна с клубовете от региона на Сливен и Бургас за ден

БФС се срещна с клубовете от региона на Сливен и Бургас за ден

Имаме талантливи спортисти, призна Георги Иванов

Сливен и Бургас посрещнаха ръководството на Българския футболен съюз и клубовете от региона в четвъртия ден от поредицата срещи, които ръководството на БФС, начело с президента Георги Иванов, инициира в първия месец на 2025 г.

Двата града бяха посетени от екипа на федерацията в рамките на деня, като инициативата предизвика отново сериозен интерес и ползотворна дискусия.

В Сливен сред основните акценти попаднаха темите за бъдещето на женския футбол, развитието на детско-юношеския футбол и инвестирането в децата, както и стратегията за развитие чрез спортно образование.

На срещата присъстваха председателят на ОС на БФС Сливен Райчо Райчев, председателят на Общинския съвет в Ямбол Атанас Христов,  областният управител на Община Ямбол Николай Костадинов, председателят на ОС на БФС Ямбол Альоша  Лужедски, кметът на село Кортен Игнат Игнатов и кметът на село Шивачево Деян Иванов.

„Имаме талантливи спортисти, трябва да направим всичко по силите си заедно да ги върнем на терените. Вие като клубове и ние като федерация да обединим сили, за да върнем спорта и футбола на децата“, акцентира по време на срещата президентът на БФС Георги Иванов.

В морския град в присъствието на председателя на ОС на БФС Бургас Венелин Филипов бяха обсъдени ползите от тренировъчните курсове и семинари и всички основни моменти касаещи развитието на ДЮФ, елитния футбол и подобряването на спортната инфраструктура. 

От страна на БФС Сливен и Бургас бяха посетени от президента на БФС Георги Иванов, зам.изпълнителният директор Добрин Гьонов, техническият директор Кирил Котев, директорът развитие ДЮФ Лъчезар Димов и директорът направление "Първенства и турнири" Валентин Чакъров.

Почетни награди за развитието на футбола в регионите бяха раздадени от  президента на БФС на всички присъстващи на срещите.

Посещенията на българските клубове в утрешния ден продължават отново с две визити, този път в градовете Варна и Добрич.

Руи Мота: Цялостно бяхме по-добри

„На първо място трябва да превъзмогнем загубата, да се възстановим психически и емоционално", каза треньорът на Лудогорец

Нападател се завърна в Янтра

Иван Василев отново ще играе за "ковачите"

Трансферът на Годой е рекорден

Това обявиха от Берое

Дунав продължава без грешка във Втора лига (ВИДЕО)

"Драконите" се наложиха над Спартак Плевен

ОФИЦИАЛНО: Ботев Пловдив се подсили със Симеон Петров

Ботев Пловдив официализира привличането на Симеон Петров

Стана ясно колко билети са отпуснати на феновете на Черно море за дербито

1300 билета са отпуснати на феновете на Черно море за дербито на Варна на стадион „Спартак“ в събота

Удар за Монтана: Изгуби голмайстора си за месец

Стана ясна каква е контузията на голмайстора на Монтана Филип Ежике

Георги Иванов обясни за цените на билетите на България - Испания

Президентът на БФС Георги Иванов разясни защо централата е пуснала билети на цени между 60 и 300 лева за световната квалификаця между България и Испания

Георги Иванов: Президент съм, за да оправя футбола, не да угаждам на някого

Президентът на БФС - Георги Иванов, заяви след срещата с капитаните на отборите от efbet Лига, че не е станал президент на футболната ни централа, за да угажда на някого, а да оправим българския футбол