БФС ще помага в структурирането на Футболна академия „Добруджа 1919”

БФС ще помага в структурирането на Футболна академия „Добруджа 1919”

Кирил Котев и директорът развитие на детско-юношеския футбол към БФС - Лъчезар Димов посетиха Добрич

Техническият директор на Българския футболен съюз Кирил Котев и директорът развитие на детско-юношеския футбол към БФС - Лъчезар Димов посетиха Добрич по покана на директора на Футболна академия „Добруджа 1919” Венцислав Желев.

Целта на поканата бе желанието на футболните деятели в града да обединят усилията си в името на развитието на детско-юношеския футбол, следвайки работата по методиката на централата.

Котев и Димов проведоха теоретични и практически занятия, запознаха треньорите в школата с методиките на работа в отделните възрастови групи и участваха в родителска среща, на която основен акцент бе ролята на родителя.Редом с това бяха проведени две тренировки с формациите, родени през 2012 и 2015 г., които бяха наблюдавани от наставниците в школата.

„Нашият клуб, нашият град и нашите деца заслужават една модерна школа. Благодаря на Кирил Котев и на Лъчезар Димов. Тяхната визита бе от голяма полза, а безвъзмездно споделеният опит и знания ще бъдат от голяма полза за нашите колеги. Имахме много ползотворни разговори с тях как да се структурират тренировките в отделните възрастови групи“, сподели директорът на Футболна академия „Добруджа 1919” Венцислав Желев.

Пред треньорите и родителите Лъчезар Димов представи своята книга „Пътят на таланта”, която разглежда развитието на един футболист от 7-годишна възраст до влизането в мъжкия футбол.

„Условията в Добрич са прекрасни, оставам с позитивни впечатления от атмосферата и тренировъчната база. Децата са талантливи и перспективни. В тренировките се опитваме да предлагаме на децата състезания, в които те да се съревновават, за да се развиват в тях целеустременост, хъс и състезателен характер", сподели Димов.

В следващите месеци БФС ще помага в структурирането на академията, както и по отношение на методиката на работа.

Салидо е пред дебют за Лудогорец

Новият нападател на Лудогорец Алберто Салидо се очаква да дебютира днес срещу Локо Пд, пише „Мач Телеграф“

Кошмар за Леверкузен: Още един защитник с тежка контузия

Байер Леверкузен загуби втори десен бек в рамките на седмица, след като Артур ще бъде извън игра за няколко седмици заради скъсана връзка на глезена, съобщиха от клуба

Левски почете Джони Велинов: Достоен съперник, изключителен вратар

Левски почете легендата на ЦСКА и българския футбол Георги Велинов

Куршума се изстреля на върха в голмайсторската листа

Евертон Бала вече е едноличен лидер в класацията на голмайсторите в елита

ЦСКА глобява Ето'о след изцепката срещу Септември София

Старши треньорът на ЦСКА Христо Янев коментира реакцията на Джеймс Ето’о при смяната на камерунеца по време на мача със Септември, загубен от „червените“ с 0:2

Любо Пенев: Светъл да е пътят ти, бате Джони

Любослав Пенев стана един от мнозината спортни общественици, които почетоха паметта на вратаря Георги Велинов, който си отиде във вчерашния 1-ви март (неделя)