Бивш национал пребори рака

Бивш национал пребори рака

Владо Стоянов спечели най-тежката битка в живота си

Бургаската футболна легенда Владо Стоянов надви рака, съобщава "24 часа". В продължение на 14 месеца голаджията се бореше с коварната болест. Проблемът беше в белите дробове на 50-годишния бивш таран на Черноморец, Локо (Сф), Ботев (Пд) и Спартак (Пд).

"Вече се чувствам добре. Като че ли най-тежкото мина. Огромната заслуга е на семейството ми, на двамата ми синове и невероятната ми съпруга Маргарита. Чудя се откъде тази жена събра толкова сили и кураж да ме гледа", призна пред "24 часа" риталият и в испанския Депортиво (Ла Коруня) Владо Стоянов.

"Чудя се как организмът ми издържа на тия отрови. То не бяха химиотерапии, дори не им зная броя. Последната беше във вторник при доцент Калев във Варна. Следващата седмица отивам пак при него за консултация. Нямам търпение да ми каже, че мога отново да работя. Това искам най-много", категоричен е Стоянов.

Сам се навива, че лека-полека трябва да започне да спортува, за да възстанови мускулатурата, особено на краката.

"Бяха станали като клечки. Сега възстановявам теглото си. Рано или късно пак ще започна треньорска работа, но колкото по-скоро, толкова по-добре. Ще ми се да е още от януари, но нека не избързвам", каза още Стоянов.

За последно той водеше юношескя национален отбор, преди да му открият коварната болест.

Реал с куп контузени преди Алавес

Само с една победа в последните пет кръга и четири точки изоставане от Барселона, което може да се увеличи до седем утре, Реал ще гостува на Алавес в неделя в мач, който е задължителен за победа, за да спаси сезона, но и за да може Шаби Алонсо да остане на пейката

Ивайло Петев: Лудогорец ще пребори Левски за титлата

Бившият треньор на Лудогорец е убеден, че "орлите" ще станат шампиони

Елитен отбор от Португалия иска звездата на Спартак Варна

Спартак (Варна) няма да може да задържи един от асовете си за пролетния дял от кампанията - Бернардо Коуто

Сангаре няма да играе за Мали в Купата на Африканските нации

Нападателят на Левски Мустафа Сангаре не намери място в окончателния тим на селекционера Том Сенфие за турнира за Купата на африканските нации, който започва в Мароко на 21 декември

Черно море ще прекъсва неуспешна серия срещу Арда

Черно море ще гони първа победа на Арда у дома от две година насам

Левски посочи вратата на трима полузащитници

Трима играчи на Левски по всяка вероятност изиграха последните си минути със синия екип

Стана ясно каква е контузията на Мазир Сула

Полузащитникът на Левски - Мазир Сула, беше заменен принудително още в 26-ата минута на двубоя за SESAME Купа на България срещу Витоша Бистрица

Черно море срещу Арда в непредвидим сблъсък за Купата

Черно море и Арда се изправят един срещу друг в двубой от 1/8-финалите на Sesame Купа на България

Петър Станич: Много неприятно е да изпуснеш победата в последните минути

Сръбската звезда на Лудогорец не се зарадва на хикса с ПАОК