Бивш защитник на ЦСКА: В България можех да си купя храна само с жестове

Бивш защитник на ЦСКА: В България можех да си купя храна само с жестове

Не можех да продължа да използ­вам само мимики и започнах да уча анг­лийски, разказва Жоао Карлос

„В ЦСКА бе най-трудният период в моята кариера. На­пуснах Васко да Га­ма и пристигнах в България, една на­пълно различна страна. Не можех да комуникирам и това беше ужасно. Разби­рах, че трябва да се развия. Не можех да продължа да използ­вам само мимики и започнах да уча анг­лийски". Това споде­ли пред бразилското издание „UOL" бившият защитник на „червените" Жоао Карлос.

Той игра на „Българска армия" между 2002 и 2004 година, като ЦСКА бе първият му отбор чужбина. Карлос направи сериозна кариера, като в пос­ледствие игра за белгийските Локерен и Генк, както и за руските Анжи Махачкала и Спар­так Москва. В мо­мента бразилецът е играч на Ал Джазира.

„Не знаех как да си поръчам риба, пиле, трябваше да чакам и ако имам късмет, някой да поръча вместо мен. Или по­ръчвах същото като човека преди мен", добави Карлос.

„После отидох в Белгия и пристиг­нах с различна наст­ройка, исках да се уча и да се приспо­собя максимално бързо. Беше по-лес­но, защото вече зна­ех английски. Там научих и френски, и испански. Това ми помогна много, за­щото започнах да комуникирам с всички други. Това е основополагащо, в живота си един със­тезател трябва да премине през различните култури, оценявам го много и опитвам да науча максимално много. Това, което промени виждането ми, беше трудността, която имах в България”, завърши бразилецът.

НА ЖИВО: Спартак Варна - Арда (СЪСТАВИ)

"Соколите" преследват първи успех през сезона

Веласкес: Не се знае дали ситуацията е добра или лоша

Треньорът на Левски Хулио Веласкес говори пред медиите преди гостуването на Локомотив (София) утре.

Феновете на Спартак Вн си поставиха голяма цел

Вижте каква е тя

Агенти идват за талант на Чертно море

Николай Златев започна силно кампанията

Германия е на финал за Купа "Дейвис"

Трикратният шампион Германия надделя с 4:0 победи като гост на Япония и се класира за финалите на турнира за Купа "Дейвис"

Официално: ЦСКА 1948 привлече германски защитник

Андре Хофман подписа с "червените"

ЦСКА с последния нов срещу Септември

Джеймс Ето’о е наказан

Попето се разбра с новия си клуб

Халфът преминава в Локо София

Александър Станков: ЦСКА трябваше да махне Керкез

Бившият треньор на ЦСКА Александър Станков коментира пред „Мач Телеграф“ ситуацията при „червените“