БИЖУ НА ЛИМА! Левски влезе в убийствена серия (ВИДЕО)

"Сините" си върнаха на Хебър

Левски удари Хебър с 1:0 в Пазарджик в последен мач от 23 кръг след впечатляващо попадение на новото попълнение Фабио Лима. На стадион "Георги Бенковски" тимът на Николай Костов взе частичен реванш за отпадането от турнира за Купата на България през декември. За "сините" това бе пета поредна победа в Efbet Лига, дошла пред погледа на мажоритарния собственик Наско Сираков. Въпреки впечатляващата серия, столичният гранд продължава да изостава чувствително от отборите в челото на класирането. Левски вече има 44 точки, на 4 зад ЦСКА и на 7 зад Лудогорец и Черно море.

Двубоят започна с превес за "сините", които опитаха да се настанят трайно в половината на Хебър. Първата добра ситуация дойде в 15-ата минута, когато отлична атакана Левски премина през Ел Джемили, който намери Марин Петков, а той от своя страна подаде на Патрик-Габриел Галчев. Последвалият му удар мина встрани от целта.

Пет минути по-късно и Марин Петков отправи удар, който обаче не бе точен. В 30-ата продължителна атака на Левски премина през Карлос Охене и Рикардиньо, продължил към Лима, но шутът на бразилеца бе разочароващ.

На почивката Любослав Пенев извърши две промени, като на терена се появи героят от последните два мача Шейх Диаманка, вкарал на Локомотив Пд и Пирин за Купата. В игра се появи и  Йохан Н'зи.

Първата ситуация след почивката се откри пред Марин Петков, чийто тежък удар бе париран вещо от Дебърлиев. В минутите преди да изтече първия час, Любо Пенев хвърли в игра замразения доскоро Атанас Кабов, а също и Збун. Още в следващата атака юношата на Левски намери Ангел Бастунов, който простреля Пламен Андреев, но ВАР показа наличие на засада.

Подследваха минути, в които домакините си повярваха, че могат да вземат повече от точка. В 67-ата минута Каракашев проби в наказателното поле на Левски, след което намери Кабов, а последвалото центриране на втора греда попадна на главата на Бастунов, но ударът му бе блокиран.

Минути по-късно Николай Костов извърши тройна смяна. На терена се появиха едновременно Асими Фадига, Патрик Мислович и Илиян Стефанов, а това доведе до сериозно разместване в отделните линии. Теренът напуснаха Рикардиньо, Кристиан Димитров и Асен Митков. От този момент Кордоба се върна като централен бранител, а на мястото му отляво на отбраната застана Марин Петков.

За да дойде 74-ата минута, когато Фабио Лима демонстрира класата, заради която бе привлечен на "Георги Аспарухов" през зимата. Бразилецът получи пас от Мислович, след което се завъртя и стреля мощно с левия крак в горния ляв ъгъл на Дебърлиев, а след досег с напречната греда топката влетя в мрежата.

В 89-ата минута Илиян Стефанов получи контузия и трябваше да бъде заменен. На терена се появи дебютантът Хоакин Фернандес. В 5-ата минута на добавеното време гостите имаха претенции за дузпа, след като Георги Вълчев не успя да избие топката, след което от втория опит изрита Асен Чандъров, но главният съдия не посочи бялата точка.

Хебър - Левски 0:1
0:1 Фабио Лима (74)

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (К), 43. Жоао Сеско, 7. Георги Вълчев, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 99. Георги Каракашев, 84. Стилиян Тисовски, 13. Архан Исуф, 10. Ангел Бастунов, 9. Николас Пенев, 17. Марк-Емилио Папазов

Резерви: 32. Боян Загорски, 88. Мартин Янков, 21. Божидар Пенчев, 18. Иван Дишков, 75. Йохан Н'зи, 8. Красиан Колев, 14. Олексий Збун, 5. Шейх Диаманка, 11. Атанас Кабов

Треньор: Любослав Пенев

Левски: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан Ван Дер Каап, 7. Фабио Лима, 8. Карлос Охене, 9. Рикардиньо, 10. Асен Митков, 11. Джавад Ел Джемили, 22. Патрик-Габриел Галчев 33. Хосе Кордоба (К), 50. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков

Резерви: 13. Николай Михайлов, 4. Виктор Любенов, 14. Илиян Стефанов, 19. Билал Бари, 20. Асен Чандъров, 23. Патрик Мислович, 24. Хоакин Фернандес, 97. Асими Фадига

Треньор: Николай Костов