Бомба! 7 клуба от efbet лига дължат близо 4 милиона лева към НАП

Бомба! 7 клуба от efbet лига дължат близо 4 милиона лева към НАП

Данните са от 14 април 2025 година

 
 
7 футболни клуба от efbet лига дължат общо 3 милиона и 800 хиляди лева на Националната агенция за приходите. Данните бяха предоставени на БНТ от агенцията и са от 14 април 2025 година. Проучване на Радостин Любомиров дава отговор на въпроса дали длъжниците ще имат проблеми с получаването на лиценз за следващия сезон.

Проверката беше провокирана от думите на Георги Иванов след отчетния конгрес на Българския футболен съюз, който се проведе на 11 април. Тогава той заяви, че когато се изключат 5,6 клуба, които имат стабилност, всички останали са пред фалит, а 9 от тях са застрашени с отнемане на лиценз.

Към момента задълженията към НАП се формират Локомотив Пловдив, Ботев Пловдив, Берое, Арда, Хебър, Крумовград и Спартак Варна. От агенцията обаче нямат право да посочват конкретния размер за всеки от длъжниците.

„Нашето задължение в сравнение с това на останалите клубове е доста по-малко“, заяви за БНТ Панайот Кискинов, който изпълнява ролята на технически директор на варненци.

„Мисля, че не трябва да имаме кой знае какво притеснение. Смятам, че Спартак Варна ще получи лиценз“, допълни той.

Хуан Переа: Душан Косич създаде колектив като семейство в Локомотив (Пловдив)

„Знам какво означава дербито на Пловдив за града и за феновете“

Сашо Евтимов: Няма да бъда част от управлението на Спартак (Варна)

Той обаче увери, че ще изпълнява поетия ангажимент към клуба

Хуан Переа: Нямаме поставена цел в първенството

Ако вкарвам по 2 гола на мач, мога да стана голмайстор на първенството

Петър Карачоров: Приятно изненадани сме от първите мачове (ВИДЕО)

Селекционерът на България U15 с коментар за впечатленията му след турнира на УЕФА

Ботев (Пловдив) пуска в петък билетите за дербито с Локомотив

Битката за Пловдив е на 1 ноември от 14:45 часа на стадиона в парк “Лаута”

ЦСКА без трима срещу Берое

Турицов най-сериозно контузен

Министър Иван Пешев откри обновения футболен терен в НСА

Ремонтът е на стойност 853 592 лева

Ботев (Пд) не спира инвестициите: Базата отново оживява

На "Коматево" започна пълно реновиране на централния терен

Трима отпаднаха от групата на Черно море за мача със Славия

Двубоят е в събота в София