Ботев (Гълъбово) получи шампионската купа за първенец на Югоизточна В група

Ботев (Гълъбово) завърши 2:2 срещу Верея (Стара Загора) в последният си домакински мач в Югоизточната "В" група. Тимът по категоричен начин си извоюва място в професионалния футбол, след като стана шампион и от новия сезон ще играе в "Б" група".

Преди двубоя беше връчена шампионската купа на капитана на Ботев - Георги Кирилов. Гостите от Верея откриха резултата в 26-ата минута с попадение на Тодор Динчев, но след почивката домакините от Ботев само за три минути обърнаха резултата. В 56-ата минута Иван Чергев изравни от дузпа, а в 59-ата минута Георги Вълев изведе гълъбовци напред в резултата.

В последната минута Захари Димитров от Верея с удар от няколко метра фиксира крайното 2:2. След мача настана истинска фиеста по улиците на Гълъбово и местните фенове празнуваха влизането на любимият им отбор в "Б" група до ранни зори.