Ботев (Пд) отговаря на изискванията за концесия на Коматево

Ботев (Пд) отговаря на изискванията за концесия на Коматево

Представители на Община Пловдив се запознаха с офертата за изграждане на спортно-тренировъчна база на ПФК „Ботев” в квартал Коматево.

Представители на Община Пловдив се запознаха с офертата за изграждане на спортно-тренировъчна база на ПФК „Ботев” в квартал Коматево. След като вчера бе прието заявлението за участие в конкурса за концесията на терена в пловдивския квартал, днес 11-членната комисия разгледа и предложението на клуба за новия комплекс, съобщи официалният сайт на "канарчетата".
 
Комисията поиска ръководството на „Ботев” да декларира, че ще представи и внесе за съгласуване с Община Пловдив необходимите стротелни книжа за базата в срок до 4 месеца след подписването на концесионния договор. Декларацията ще бъде входирана в администрацията на „Стефан Стамболов”1 още утре. След това кандидатурата на футболният клуб трябва да бъде одобрена от общинския съвет, след което остава да бъде подписан контракта между двете страни и да бъде издадено разрешително за строеж.

Комисията установи, че ПФК „Ботев” отговаря на всички концесионни изисквания на Община Пловдив, включително за минимална инвестиция в размер на 4 757 000 лева. Базата трябва да бъде завършена и обектите в нея въведени в експлоатация в срок до 36 месеца от подписване на концесионния договор.


Проектът за базата в Коматево се разполага върху площ от 66 034 кв.м. Той включва 5 футболни терена, многофункционална спортна площадка, писта, пясъчник, спортно-възстановителен център, паркинг и трибуна с 2000 седящи места. 

НА ЖИВО: Ботев (Враца) – ЦСКА 1948 (СЪСТАВИ)

Гледайте и следете мача тук…

ФИФА спря трансферите и на Спартак (Варна)

Трети клуб от efbet Лига със забрана

ЦСКА започва утре подготовка за Левски, няма проблеми с контузии

В дните до Вечното дерби "армейците“ ще се готвят едноразово на клубната база в Панчарево

България U17 завърши с разгром европейските квалификации

Юношите разбиха с 5:0 връстниците си от Сан Марино

Илиян Филипов предложи детектор на лъжата на Венци Стефанов

Финансовият благодетел на Ботев (Пловдив) – Илиян Филипов, отговори на Венцеслав Стефанов след изказването на боса на Славия по-рано през деня

НА ЖИВО: Берое - Локо София 1:2

Следете срещата в Стара Загора тук

Венци Стефанов за Филипов: Като си се оакал, поне гледай малко да се забършеш

"Няма кой да ни оправи нещата, ако не си ги оправим сами", коментира босът на Славия

Левски започва да се готви за ЦСКА във вторник

"Сините" обявиха програмата си

Лудогорец обяви програмата си за мача с Ференцварош

Срещата е в четвъртък