Ботев Пд подписа с нигериец

Ботев Пд подписа с нигериец

Ботев Пловдив подписа с 18-годишния нигериец Шола Аделани.

Крилото парафира с канарчетата за два сезона. Африканецът пристига от родния си Икороду Сити, като въпросният клуб ще си запази и 10% от бъдещ трансфер на играча. „Аделани беше един от най-изявените играчи в НПФЛ през миналия сезон, като отбеляза 12 гола и направи осем асистенции в първия си сезон на Ога Бойс в нигерийския елит“, пише dailypost.ng. Шола има и два мача за националния тим на супер орлите. Не е ясно обаче кога Шола ще може да дебютира с жълто-черния екип.

Както е известно, Ботев Пловдив получи нова забрана от ФИФА за трансфери в следващите три прозореца. Глобата бе наложена на 6 януари и наказанието е за забрана за картотекиране на нови състезатели. Две седмици по-рано канарчетата разбраха и за първото наказание. Те сами обявиха, че е заради непогасен дълг на старото ръководство към бившия футболист на тима Абдулайе Траоре. Първата санкция е встъпила на 24 октомври, като все още не е изчистена и стои като активна за клуба, а вече има и втора. ФИФА не дават публично сведения за причината за наказанието, но са уведомили пловдивчани. Когато задълженията бъдат изплатени, ФИФА вдига забраната в кратък срок от време.

Ботев бе много активен на трансферния пазар през лятото. На „Колежа“ пристигнаха близо 20 нови футболисти. Причината бе, че толкова бяха и напусналите след края на миналия сезон и раздялата със собственика Антон Зингаревич. Руският бизнесмен получи забрана да влиза в България за срок от 10 години, като в крайна сметка Илиян Филипов пое издръжката на клуба. Ботев стартира кампанията под ръководството на Николай Киров, а след раздялата с Белия юздите временно пое шефът на школата Иван Цветанов. От 17 ноември пък Димитър Димитров застана начело. Той записа победа с 2:1 над Черно море при дебюта си на „Колежа“. „Най-важното беше, че създадохме нужната организация при играта ни в защита. Головите положения пред нашата врата бяха изключително малко. Говори за някаква организация, концентрация от нашите футболисти. Може би това бе нещото, което наклони везните и че успяхме да вкараме положенията си. Знаете нашите проблеми. Футболистите се раздадоха, трудно им беше, но най-важното беше победата“, заяви Херо.

От БФС: С теб сме, Любо!

От БФС също изразиха съпричастността си към битката, която води Любослав Пенев.

Черно море без крило срещу Берое

Треньорът на Черно море Илиан Илиев ще трябва да реди състава си за гостуването на Берое без крилото Николай Златев.

Скаршем титуляр за ЦСКА срещу Локо Пд

Норвежецът Улаус Скаршем ще започне от първата минута в предстоящото домакинство на Локо Пд, научи „Тема Спорт“.

Веласкес с изнендващ ход в Левски

За първи път през сезона Хулио Веласкес заложи на един и същ стартов състав в два поредни кръга.

Радослав Кирилов се завръща за Левски

Фланговият футболист на Левски Радослав Кирилов ще бъде на разположение на треньора Хулио Веласкес за следващия мач.

Излязоха подробности за състоянието на Пенев

Треньорът е отслабнал, здравето му е притеснително

Обявиха съдията за Славия - Левски

Димитър Димитров свири ЦСКА - Локомотив (Пд)

Матич след 0:7: Не съм свикнал да губя по този начин

Николас Фонтейн с тежка контузия

Веласкес за Левски: Лесно ми е

Испанецът отличи две силни черти на "сините"