Ботев (Пд) взе комфортен аванс, Локо (Сф) запази шансовете си с късен гол (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Канарчетата" се наложиха с 3:1 в първия полуфинал за Купата

Ботев (Пловдив) взе комфортен аванс от 3:1 срещу Локомотив (София) у дома в първи полуфинален двубой за Купата на България. "Канарчетата" владееха инициативата почти през пълните 90 минути, но допуснаха късен гол, който запази шансовете на Локомотив за реванша в "Надежда".

"Канарчетата" отбелязаха едно попадение през първата част дело на Феребори Доре. Конгоанският нападател вкара за втори път топката във вратата на Митрев, но голът му бе отменен поради засада, като се видя, че в момента на паса Доре не е зад отбраната на гостите.

Луис Педро направи резултата 2:0 за Ботев, а автогол на Александър Бранеков направи резултата класически. Иво Иванов запази шансовете на Локомотив с гол две минути преди края на редовните 90.

Двубоят започна доста спокойно. Първото положение в мача дойде след силен удар на Вандер от дистанция, който обаче мина покрай целта. Ботев засили натиска и Анисе имаше възможност да открие, но ударът му с глава бе отразен от Митрев.

В 38-ата минута "канарчетата" все пак поведоха. След страхотна триходова комбинация между Доре отбеляза. Вандер намери Хамза в дъгата пред наказателното поле. Той с едно докосване намери колегата си в атака. Доре се обърна добре, неутрализирайки Бранеков, и със силен шут разстреля Митрев.

В края на първата част бе отменен и гол за домакините. Доре отново получи много хубав пас и хладнокръвно за втори път намери мрежата зад Митрев, но страничният съдия вдигна флага си. На повторенията обаче се видя, че нападателят на Ботев е бил на една линия с последния в отбрана на Локомотив.

През втората част Ботев заигра по-добре. След спокойно начало на вторите 45 минути "канарчетата" отбелязаха втори гол. В 72-рата Педро и Минев разиграха на двойно подаване. Топката стигна до Хамза, който отново намери Педро в наказателното поле. Педро, който се бе появил в игра три минути по-рано, без да овладява топката стреля и удвои аванса на "канарчетата".

В 85-ата минута Локо (Сф) изоставаше вече с три гола след нещастен автогол на Бранеков. Анисе изведе Хамза отляво, нападателят центрира остро в наказателното поле, а Бранеков се опита да изчисти, но засече топката неспасяемо в собствената си мрежа.

Столичните "железничари" обаче запазиха шансове за реванша, след като върна едно попадение в края на двубоя. Иво Иванов открадна една топка в средата на терена, напредна добре, стигна до наказателното поле и стреля. Иванов насочи топката много точно в долния десен ъгъл, като Стаховяк даже не помръдна.

Така, Ботев взе добър аванс от два гола преди втория двубой в София. Локомотив също може да е доволен от изхода на първата среда, тъй като отбеляза гол на чужд терен, но двата гола пасив най-вероятно ще се окажат непосилни за преодоляване за възпитаниците на Димитър Васев.