Ботев Пловдив иска нов час на мача с ЦСКА от 1-ия кръг

Ботев Пловдив иска нов час на мача с ЦСКА от 1-ия кръг
Източник: БГНЕС

От Ботев (Пловдив) искат промяна в началния час на двубоя с ЦСКА от първия кръг на новия сезон в Efbet лига

Новото ръководство на "канарчетата" обяви в официално изявление, че предприема конкретни стъпки за тази цел.

Както е известно, от Спортно-техническата комисия към Българския футболен съюз (БФС) насрочиха мача между Ботев и ЦСКА от първия кръг на шампионата за 19 юли (събота) от 19:00 часа, но според "жълто-черния" клуб срещата трябва да се проведе от 21:15 часа, паралелно с мача между Лудогорец и Септември.

"Новото ръководство на ПФК Ботев Пловдив предприема конкретни стъпки относно началния час на двубоя с ЦСКА.

За нас е изключително неприемливо двубоят да се проведе от 19:00 часа в един от най-топлите дни на годината. Футболът е за феновете, а интересът към мача е огромен от цялата “жълто-черна” общност. Очаква се и солидно присъствие на привърженици на гостуващия отбор.

Поради тази причина ние се обръщаме с конкретно предложение към Спортно-техническата комисия на БФС и телевизията, която излъчва мачовете.

Нашето желание е двубоят с ЦСКА да се проведе на 19 юли от 21:15 часа, като да бъде паралелно с двубоя между Лудогорец и Септември.

Абсолютно неприемливо за нас ще бъде обичайната практика на БФС да премести мача с 15 или 30 минути, защото ефектът от това ще бъде нулев.

Нека превърнем двубоя между Ботев и ЦСКА във футболен празник, който да се помни дълго време. Ръководството на ПФК Ботев Пловдив ще внесе официално писмо до БФС със своето искане", гласи официалното становище от пловдивския клуб. 

ОФИЦИАЛНО: Бреша беше пратен при аматьорите в Италия

Италианската футболна федерация (FIGC) отне професионалния статут на Бреша, който бе изключен от Серия С за сезон 2025/2026 г

Локомотив Пловдив се подсили с национал

Локомотив Пловдив подписа договор с Мартин Атанасов, съобщиха от футболния клуб.

Ботев (Пд) удвои броя продадени абонаментни карти

Те вече са 565

Липенски: Имаме уверение на президента, че всичко ще бъде наред

Наставникът на Берое Пламен Липенски остана доволен от своя отбор при загубата на тима от Стара Загора от Левски с 2:3

Ливърпул вади номера на Жота от употреба

Ливърпул информира, че фланелката с номер 20 в клуба няма да бъде ползвана повече в чест на Диого Жота

Бесният Веласкес: Трябваше да им вкараме поне 5-6 гола

Хулио Веласкес заяви, че Левски е можел да вкара 5-6 гола на Берое в последната си лятна проверка

Рупанов: Нямаме търпение за мачовете

Борислав Рупанов, който отбеляза един от головете за Левски срещу Берое, заяви, че той, както и неговите съотборници очакват официалните мачове с нетърпение.

Беласица привлече сина на Евгени Йорданов

Константин вече е част от петричкия тим

Левски загря за Апоел БШ със зрелищен обрат над Берое на "Герена"(ВИДЕО)

"Сините" преодоляха два гола пасив, за да победят в последната си лятна контрола