Ботев Пловдив ще пробва да задържи Маркиньос до края на сезона

Ботев Пловдив ще пробва да задържи Маркиньос до края на сезона

"Канарчетата" ще влязат в преговори с Атлетико Минейро

 Ръководството на Ботев (Пловдив) ще направи всичко възможно, за да задържи един от най-добрите си футболисти поне до края на сезона, пише "Мач Телеграф".

Става дума за Маркиньос, който е под наем в Коматево от Атлетико Минейро. "Канарчетата" искат да откупят правата на бразилеца, но на този етап цената на крилото надвишава многократно възможностите на Ботев. 

 
Проблемът е, че от Минейро искат да продадат крилото още по време на зимната пауза, а цената му е около 4 000 000 долара, които пловдивчани няма как да платят. Идеята на ръководството на Ботев е първоначално Маркиньос да остане под наем поне до края на сезона, а след това да се стигне до постоянен трансфер, но на минимална цена, а в договора да има клауза, според която Атлетико Минейро да вземе огромен процент от евентуална бъдеще продажба.
 
Сериозен интерес от чужбина към вратаря на Берое Артур Мота

Това призна спортният директор на заралии

ПЪРВО В NS: Павлин Николов плати и спаси лиценза на Спартак Вн

Вижте подробности

Делова и Скаршем се връщат в строя на ЦСКА за Берое

„Червените“ потвърдиха травмата на Локило

Караиванов: Ще има правило за брой български футболисти на терена

Шефът на БПФЛ коментира актуалната тема с българите и чужденците в родните отбори

Билети между 20 и 50 лв. за Лудогорец – ЦСКА, Караиванов обясни за секторите

Финалът за Купата на България е на 22 май

Лоша новина за ЦСКА: Джейсън Локило се контузи

Крилото със сигурност пропуска визитата в Стара Загора

В Пловдив: Артур Платек напусна Ботев

Спортният директор напусна „жълто-черните“

Феновете на ЦСКА готвят супер хореография за финала с Лудогорец

Феновете на ЦСКА започнаха да събират средства, за да направят супер хореография за финала за Купата на България с Лудогорец. 

Мазир Сула няма да играе в Арда

Някой пусна слух за звездата на Черно море точно преди този мач