Ботев (Пловдив) удари Рубин (ВИДЕО)

Ботев (Пловдив) удари Рубин (ВИДЕО)

С минималното 1:0 в 4-ата си контрола в Турция

Отборът на Ботев (Пловдив) постигна втора победа в контролните срещи от подготвителния си лагер в Турция.

„Канарчетата“ надделяха с минималното 1:0 над руския Рубин (Казан) в четвъртата си проверка на турска земя.

Единственото попадение в мача бе дело на Мартин Секулич в средата на първата част.

Двубоят започна равностойно, но в 22-ата минута Ботев излезе напред в резултата.

Вратарят на Рубин излезе напред при една силно изритана напред топка, но не се справи убедително с изчистването й от границата на наказателното поле и тя попадна в Мартин Секулич, който без забавяне я прати в мрежата за 1:0.

През второто полувреме и двата тима имаха добри възможности за гол. В началото на втората част Дилан Мертенс получи на изгодна позиция в наказателното поле, но шутира неточно.

Последваха силни минути за отбора на Рубин, в които на няколко пъти Стефан Смъркалев се намеси решително.

В самия край на мача пък футболист на руския тим бе изгонен от игра след втори жълт и съответно червен картон и така Ботев се поздрави с успеха.

Това бе четвърта контрола за играчите на Душан Керкез от лагера в Белек, като до момента „жълто-черните“ допуснаха загуби от полския Гурник (Забже) и от унгарския ФК Пакши и постигнаха минимална победа срещу датския Вейле.

 Славия потвърди за трансфера на Мартин Георгиев: Изпълни дълга си

ПФК Славия потвърди за трансфера на защитника Мартин Георгиев, който от месец януари ще носи екипа на гръцкия АЕК Атина.

Бивш играч на Ботев Пд отива в трета испанска дивизия

Бившият футболист на Ботев (Пловдив) Антонио Перера по всяка вероятност ще продължи кариерата си в Депортиво (Луго) – отбор от третото ниво на футбола в Испания, съобщи журналистът Рубен Дорадо от Радио "Онда Серо".

Славия продаде защитник на АЕК

Българският защитник Мартин Георгиев, който досега играеше за Славия (София), е продаден на гръцкия АЕК (Атина), съобщи сайтът sport24.gr.

Официално! Монтана представи новия треньор

Гръцкият специалист Акис Вавалис е новият старши треньор на елитния отбор ПФК Монтана. Днес той бе официално приет от кмета на Община Монтана Златко Живков, като на срещата присъства и президентът на клуба Румен Панайотов.

Гласят се промени за Суперкупата на Италия

Суперкупата на Италия през следващата година ще бъде решена в един двубой и няма да има турнир в Рияд

Добри новини за Любо Пенев пристигнаха от близки до него

Лекуващият се в германска онкологична клиника Любослав Пенев понася много добре имунотерапията, на която беше подложен още преди коледните празници, съобщиха пред „Блиц“ близки легендарния българин