Ботев (Враца) празнува 104 години от създаването си

Ботев (Враца) празнува 104 години от създаването си
Източник: БГНЕС

По този повод врачани публикуваха съобщение, с което да честитят на привържениците си

На днешния ден, 21 април, ПФК Ботев (Враца) отбелязва годишнина. Клубът става на 104 години и чества история, чест и принадлежност.

По този повод врачани публикуваха съобщение, с което да честитят на привържениците си:

"Създаден през 1921 г. от група млади врачани с визия и страст към футбола, клубът преминава през десетилетия на предизвикателства, победи и паметни моменти. Днес ние не просто честваме годишнина - ние почитаме традицията и духа, които превръщат Ботев във вечен символ на Враца. През годините Ботев преминава през възходи и спадове, но остава верен на себе си - автентичен, борбен и дълбоко свързан със своята общност.

С дълбоко уважение си спомняме имената на учредителите, поставили основите на този клуб:

Иван Абгузов, Тодор Орозов, Христо Лиженски, Ангел Ръчински, Нако Паунов, Никола Кунов и Герго Бойчев.

Исторически моменти като участието в Купата на УЕФА през 1971 г. - един от малкото български отбори с подобна чест., бронзовите медали в "А" група, и 26 поредни сезона в елита са част от наследството, с което се гордеем.

Днес, с поглед в бъдещето, клубът развива собствена футболна академия, с фокус върху млади таланти от региона и инвестиция в бъдещето.

Днес Ботев (Враца) е повече от футболен отбор. Това е общност от хора с еднаква страст, отговорност към миналото и смел поглед към бъдещето.

Отборът вече играе своя 35-ти сезон в българския елит, а в сряда предстои нова важна битка — полуфинал срещу Лудогорец в турнира за Купата на България.

Благодарим на всички наши фенове, играчи, ветерани, партньори и служители - за това, че сте част от семейството на Ботев!

Продължаваме напред - с вяра, с идеи, с характер.

Само Ботев!"

 

ЦСКА назначи отговорник за "Армията"

ЦСКА е назначил човек, който ще ръководи процесите на новия стадион "Българска армия".

Локо (Пловдив) пусна програмата за зимна подготовка

“Смърфовете” ще се готвят в Турция

Мариян Гребенчарски ще свири отложения мач Берое - Лудогорец

Вижте кои са помощниците му

Любо Ганев, Владо Николов и шампиони с Левски откриват петия турнир за звезди на бъдещето в София

Българските дербита Левски - ЦСКА при момчетата и Марица - Левски при момичетата ще са в събота следобед

Вратар напусна Спартак Варна

Резервният вратар на Спартак Варна Илия Шаламанов-Тренков напусна отбора.

БФС наказа ЦСКА и Славия след Купата на България

Решения на Дисциплинарната комисия на БФС от 16.12.2025 г.

ЦСКА ще изиграе пет проверки по време на паузата

От ЦСКА публикуваха зимната програма на тима на Христо Янев

Президентът на БФС Георги Иванов взе участие в пленарната сесия на постоянните комисии на ФИФА

Президентът на Българския футболен съюз Георги Иванов взе участие в пленарната сесия на постоянните комисии на ФИФА, която се проведе в Катар

ЦСКА с втори трансферен удар преди Коледа!

"Армейците" взимат защитник от Португалия