Ботев (Враца) пропиля дузпа, но измъкна ремито срещу Спартак (Варна) с гол в края (ВИДЕО)

Двата тима не се победиха и завършиха 1:1

Ботев Враца и Спартак Варна не успяха да се победят в двубой от първия кръг на плейофите на efbet Лига, завършил при резултат 1:1 на стадион "Христо Ботев" във Враца. Румен Руменов даде аванс на "соколите" в 8-ата минута, когато се разписа с удар с левия крак от 15-ина метра. 11 минути преди края на редовното време Кристиано Фигейредо спаси дузпа на Даниел Генов, който сам си я спечели за фаул на Александър Цветков. Резервата Красимир Тодоров изравни в 89-ата минута, когато с левия крак засече подаване от лявото крило на Диего Фераресо.

Двубоят започна на ниско темпо, като двата отбора не опитваха безразсъдни атаки.

Така се стигна до 8-ата минута, когато Денис Баланюк бе изведен зад защитата. Красимир Костов излезе, за да пресече подаването. Украйнският нападател задържа топката и пусна пас към Румен Руменов, който влезе в наказателното поле, нагласи си топката на левия крак и с добре насочен удар я прати в мрежата през купа от защитници.

След това Ботев Враца се хвърли в атаки, за да търси изравнителното попадение.

Хората на Димитър Димитров-Херо пък разчитаха на контраатаки, като в 27-ата минута Руменов получи топката и стреля, но ударът му мина покрай левия страничен стълб на Красимир Костов.

Пет минути по-късно топката стигна на дясното крило, откъдето Лерой Микелс я прати на левия фланг за Румен Руменов. Той отново бе останал без опека и стреля, но вратарят на Ботев Враца спаси.

Ботев тръгна по-силно през второто полувреме, като още преди да са изтекли 120 секунди Чавдар Ивайлов намери Марко Мажуга в наказателното поле, но шутът на нападателя бе неточен.

Спартак отговори с удар на Лерой Микелс, който бе спасен от Костов.

В 55-ата минута Даниел Генов "залепи" топката при едно центриране от дълбочина към наказателното поле, но след това прати топката над вратата на Фигейредо.

Петнайсетина минути преди края на редовното време Генов получи топката в наказателното поле, където имаше леко съприкосновение с Александър Цветков и деветката на домакините падна на земята. Първоначално съдията Владимир Вълков подмина ситуацията, но след преразглеждане с ВАР отсъди дузпа за врачани.

С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Генов, но Кристиано Фегейредо спаси удара в долния десен ъгъл в 79-ата минута от двубоя.

Натискът на Ботев Враца продължи, като в 82-ата минута Роберто Хименес застана на пътя на топката, летяща към вратата на Спартак Варна след шут на Момчил Цветанов.

Минута преди края на редовното време Ботев Враца изравни!

Последното положение в мача бе за Ботев Враца, но вратарят на гостите от Варна спаси и така предотврати загубата на своя тим.

Ботев Вр – Спартак Вн 1:1
0:1 Руменов 8
1:1 Тодоров 89

Стартови състави:

Ботев Вр: 76. Красимир Костов (К), 3. Мартин Кавдански, 6. Антонио Георгиев, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 11. Момчил Цветанов, 14. Марко Мажуга, 17. Чавдар Ивайлов, 20. Меси Биатумусока, 23. Браян Мендоса, 28. Клери Сербер

Резултати: 34. Федерико Рубио, 4. Луиз Фелипе, 10. Лукас Брамбила, 15. Мирослав Маринов, 16. Красимир Тодоров, 18. Диого Барбоса, 21. Жан Пиер Да Силва, 22. Петър Кепов, 37. Том Рапнуи

Старши треньор: Дани Моралес

Спартак Вн: 31. Кристиано Фигейредо, 3. Бен Карамоко, 22. Роберто Хименес, 66. Александър Цветков, 11. Виктор Митев (К), 14. Ромееш Ивей, 82. Иван Йорданов, 8. Ивайло Климентов, 10. Румен Руменов, 7. Лерой Микелс, 27. Денис Баланюк

Резултати: 1. Стефан Петков, 20. Нейтън Олдър, 17. Александър Беолусов, 45. Даниел Начев, 28. Даниел Халачев

Старши треньор: Димитър Димитров-Херо

Съдия: Владимир Вълков