Бойко Борисов за България - Унгария: Срам

Бойко Борисов за България - Унгария: Срам

След нас, дори туристическа ваканция не могат да организират

Бившият премиер и лидер на ГЕРБ - Бойко Борисов, също взе отношение по сагата с евроквалификацията България - Унгария, която бе преместена от София в Пловдив, а след няколко дни върната обратно на “Васил Левски”.

Ето какво каза той:

 “Срам! С моя приятел Орбан… Те се шегуваха вече с нас, че в България, след като свърши мандатът на моето правителство, дори туристическа ваканция на семейство не може да се организира, камо ли футболен мач. Доста смешно звучи. Този срам, искам да кажа, че футболът и спортните састезания са направени, още олимпиадите от римско време, за публиката. Да, тя затова отива там, затова е направено - да си изпуснат емоциите. 

Едните крещят, други - викат, радват се, псуват. Всичко това се прави на стадиона. Затова усещането да ходиш на стадиона и да гледаш по телевизията е различно. Всички държави изпадат в кризи, футболни имам предвид, с по-слаби или по-силни футболисти, поколения трябва да се съберат. Това може да се прости. Паднали са, ядосваме се… Но да лишиш от публика с някакви мотиви - това вече е недопустимо. Затова казах, че е срам. И след това да тръгнеш по градовете да търсиш стадион, за да заложиш новите кметове да поемат целия този риск, също не е правилно. Казах и на кмета на Пловдив, и на кмета на Кърджали, че не може да има състезание без публика.”

Рами Киуан: Искам и ще бъда най-добрия

"На крачка от крайната цел, но грешките са, за да се учим от тях", каза боксьорът

Новото попълнение на ЦСКА 1948 премина медицински прегледи

Андре Хофман пристига с богат опит в Бундеслигата

Александър Димитров с коментар за националния отбор

"За мен ще е стъпка нагоре да поема България", каза треньорът

Левски без последните двама нови в "Надежда"

Вижте групата на "сините"

Компани: Това все още не е Октоберфест

"Имаме определен импулс, който сме готови да надградим в следващия домакински мач", каза треньорът на Байерн

Черноморец Бургас се подсили с напуснал Локомотив София

Христо Митев вече е част от "акулите"

Мбапе: Без съотборниците ми нямаше да мога да покажа най-добрите си качества

"Чувствам се много конфортно тук", каза той

Фратрия изпревари Спартак Вн за играч с по-голяма заплата

Румен Руменов предпочете отбора от Втора лига

Николай Киров на среща с шефовете на Ботев Пд

Треньорът подаде оставка