Бусато с рекорд за ЦСКА

Бусато с рекорд за ЦСКА

Радостен съм да вляза в историята на най-големия клуб в България, написа вратарят

Вратарят на ЦСКА Густаво Бусато намери място в историята на клуба след успеха с 2:0 над Локомотив Пловдив. Бразилецът изигра своя мач номер 160 за "червените" във всички турнири. По този начин стражът се изравни с Ибрахима Гай и Жеферсон в класацията на чужденците с най-много мачове за столичния гранд.

"Радостен съм да вляза в историята на най-големия футболен клуб в България. Просто трябва да благодаря на Бог за този процес. Че ми дава сила през цялото време да продължавам и вярвам, че големите неща предстоят", написа вратарят във Фейсбук.

У нас Бусато акостира през лятото на 2019 година.  Той е юноша на местния гранд Гремио, с който записва няколко мача в различни първенства и дори става вицешампион на родината си през 2013г. След това играе за по-скромни тимове като Иказа, Америка (Рио Гранде до Норте), Атлетико Гояс, Апаресидензе, Наутико и Сампайо Корейа. Последните няколко месеца преди трансфера в Efbet лига Бузато бе част от Итуано (Сао Пауло).

Стана ясна програмата за Купата на България

Левски и ЦСКА играят в един и същи ден

Най-после стана ясно кога се завръща титуляр на Манчестър Юнайтед

Аржентинският защитник не е играл от месец февруари

Пуснаха билетите за Локомотив (Пловдив) - Ботев (Враца)

Пропуските вече са в продажба

Ясни са датите за Левски - ЦСКА и Локо Пд - Ботев Пд

Столичното и пловдивското дербита насрочени за събота

Венци Стефанов представи новия треньор на Славия

Юлиан Петков ще е помощник на Ратко Достанич

Спартак Варна събра над 120 000 лева

Шефът на Спартак Алекс Илиев изрази изненадата си колко добре върви кампанията

Левски съобщи програмата до визитата на Черно море

„Сините“ започват подготовка за Варна утре

Пуснаха билетите за младежката квалификация България – Чехия

Мачът е утре в Пазарджик

Официално: Илиян Филипов заведе дело за клевета срещу Венцеслав Стефанов!

"Жалкият опит да се измести фокусът от скандалния волейболен гол с въвличането на ПФК Ботев Пловдив в “купен мач” няма как да остане без последствия"