Черно море на върха след 1:0 над ЦСКА (ВИДЕО)

Два червени картона на "Тича"

Черно море постигна много важен успех с 1:0 над ЦСКА в най-ключовия двубой от 22-ия кръг в efbet Лига, който предложи повече червени картони, отколкото голове

В 71-ата минута от мача Фернандо Каранга бе изгонен с директен червен картон за влизане с бутоните в крака на Васил Панайотов. Съдията Валентин Железов показа нов червен картон в 83-ата минута, когато изгони Мазир Сула с втори жълт картон за нарешение срещу Тибо Вион. Две минути преди края на редовното време Живко Атанасов порази вратата на ЦСКА с глава, след като при един ъглов удар топката бе продължена към него с глава от Атанас Илиев.

С тази победа хората на Илиан Илиев излязоха на първото място във временното класиране с 48 точки, докато възпитаниците на Нестор Ел Маестро останаха трети с 45 точки.

Мачът във Варна започна равностойно, като и двата отбора опитваха атака при всяка една възможност, но в първите минути чистите положения пред двете врати липсваха.

В10-ата минута Густаво Бусато излезе, за да пресече едно центриране отдясно на Мишаел Алвес към Исмаил Иса. Вратарят и нападателят се сблъската и се наложи да бъде оказана медицинска помощ на бразилеца.

Пет минути след това Иван Турицов отне една топка на десния фланг и я върна към Християн Петров, който изведе Фернандо Каранга в наказателното поле, откъдето бразилецът прати топката майсторски в дясната част на мрежата, но бе отсъдена засада!

Това е втори незачетен гол на бразилеца в официален мач след завръщането му в ЦСКА, след като попадение на Каранга не бе зачетено и срещу Ботев Враца.

Тибо Вион центрира добре отляво в 21-ата минута, намирайки Тобиас Хайнц на границата на наказателното поле, но ударът от воле на норвежеца бе блокиран. Секунди по-късно Хайнц центрира меко отдясно, но топката мина над главата на Джонатан Линдсет.

Минута по-късно ЦСКА направи добър преход от защита в атака, като топката стигна до Матиас Фаетон на лявото крило, но Иван Дюлгеров улови центрираната от него топка към Каранга.

След половин час игра Вион изведе Каранга в наказателното поле вдясно от вратата на Дюлгеров, но шутът на бразилеца бе доста неточен.

Следващото чисто положение в мача отново бе за ЦСКА, като удар на Хайнц бе блокиран от Влатко Дробаров в 34-ата минута.

В последните минути на първото полувреме нервите на двата отбора избиха и се стигна до разправии в двете половини на терена, като при едната ситуация съдията Валентин Железов показа жълти картони на Юрген Матей и Исмаил Иса.

В 45-ата минута Дани Мартин стреля коварно, но Бусато спаси. Това бе и последното по-сериозно положение за първото полувреме.

Първото по-сериозно положение за второто полувреме бе за Черно море, след като Мазир Сула проби през центъра в 48-ата минута и подаде наляво към Андреяс Калкан, който обаче се засуети и ударът му бе блокиран.

В 55-ата минута една контраатака на "моряците" завърши с лошо подаване в наказателното поле на Панайотов, което завърши с топка в ръцете на Бусато.

По-настойчивата игра на Морето в атака продължи, като в 63-ата митута се стигна до разбъркване в наказателното поле на "армейците", при което Юга се намеси и изчисти.

Две минути след това Исмаил Иса и Мазир Сула отнеха топката от Вион. Осмицата центрира в наказателното поле, откъдето Калкан подаде към Пабло Гарсия, но вратарят на гостите спаси по прекрасен начин, а бе отсъдена и засада.

Ситуацията за "червените" се утежни сериозно в 71-ата минута, когато Фернандо Каранга влезе твърде остро в краката на Васил Панайотов и получи жълт картон от Валентин Железов, който бе втори жълт и така бразилецът бе изгонен. Впоследствие съдията преразгледа ситуацията с ВАР и вместо втори жълт, показа директен червен картон на Каранга!

Численото равенство на терена се възстанови в 83-ата минута, когато Сула фаулира Вион в средата на терена и Железов му показа жълт картон, който бе втори за осмицата на Черно море и така домакините също останаха с 10 души на терена.

Три минути преди края на редовното време Атанас Илиев стреля от близо 30 метра, но Бусато спаси. Секунди по-късно домакините отнеха една топка, а след рикошет в наказателното поле тя стигна до Мишаел Алвес, но неговият шут бе избит от Бусато в ъглов удар.

При него Андреяс Калкан центрира към близката греда. Там Атанас Илиев отигра топката с глава и я продължи към непокрития на далечната греда Живко Атанасов, който с глава я прати в мрежата на ЦСКА - 1:0 за Черно море!

След този гол "червените" тръгнаха в атака в търсене на изравнително попадение, но без успех.

Черно море – ЦСКА 1:0
1:0 Живко Атанасов 88

Стартови състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 6. Виктор Попов, 33. Мишаел Алвес, 71. Васил Панайотов (К), 5. Пабло Гарсия, 15. Даниел Мартин (46 - 16. Андреяс Калкан), 8. Мазир Сула, 86. Исмаил Иса (81 - 9. Атанас Илиев)

Резерви: 84. Християн Славков, 16. Андреяс Калкан, 9. Атанас Илиев, 27. Даниел Димов, 23. Едгар Пашеко, 17. Мартин Милушев, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов, 29. Берк Бейхан

Старши треньор: Илиан Илиев

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 15. Тибо Вион, 6. Християн Петров, 2. Юрген Матей (К), 21. Амос Юга, 26. Марселино Кареасо (68 - 7. Улаус Скаршем), 10. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц, 11. Матиас Фаетон (62 - 30. Данило Асприля), 9. Фернандо Каранга

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 13. Браян Кордоба, 17. Емануел Шакич, 30. Данило Асприля, 22. Енес Махмутович, 20. Мартин Стойчев, 8. Станислав Шопов, 3. Сейни Санянг, 7. Улаус Скаршем

Старши треньор: Нестор Ел Маестро

Съдия: Валентин Железов

Жълти картони: Виктор Попов, Исмаил Иса (Черно море); Фернандо Каранга, Юрген Матей (ЦСКА)