Черно море победи ЦСКА и на футзал, удари и шампиона (ВИДЕО)

"Моряците" само с една загуба през сезона

След драматичната победа с 1:0 над ЦСКА в Efbet лига, Черно море победи "червените" и на футзал във Варна. До успеха, обаче не се стигна никак лесно, защото гостите изненадващо победоха с 2:0 след голове на Георги Карамучев в 4-та минута и Димитъв Великов в 15-та.

Димитър Петев поведе "моряците" към обрат с попадение в 25-та минута, а в следващата Стоил Георгиев възстанови равенството. Валентин Василев даде преднина на Черно море в 28-та минута и веднага след това фиксира крайното 4:2.

В следващия си двубой Черно море надви и шампиона Амиго Северозапад, нанасяйки му първо поражение от началото на сезона. "Моряците" започнаха повече от ударно и д 8-та минута водеха с 3:0 след голове на Даниел Димов, Пламен Стойков и Валентин Василев. Павлин Кузов намали резултата малко по-късно, давайки надежди на столичния тим. До края на полувремето се стигна до размяна на по едно попадение чрез Веселин Геренски (19) и Алексей Степанов (20). Така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 4:2 за Черно море.

След почивката украинецът Дима Жилчук и Даниел Димов сложиха точка на интригата в мача, докарвайки нещата до 6:2. Капитанът на Амиго Северозапад Владимир Бахъров вкара почетен гол за своя отбор в последната минута.

По този начин Черно море е сред лидерите в класирането с 18 точки от 7 мача, като допусна само една загуба при гостуването на Левски (1:4). В другите мачове във Варна този уикенд Амиго Северозапад разгроми Икономически университет с 9:2. "Студентите" пък надвиха ЦСКА със 7:3.

След изиграването на мачовете от първия полусезон, Националната лига по футзал ще бъде подновена на 9 март. Тогава за мачовете DXC Technology - Русе (18,00) и ЦСКА - Амиго Северозапад (20,00).

КЛАСИРАНЕ:

1. Левски 7 мача, 6 победи, 0 равни, 1 загуба 34:12 голова разлика (3 точки, 6:4 в директните срещи с Черно море и Амиго Северозапад) 18 точки

2. Черно море 7, 6-0-1 38:17 (3, 7:7) 18

3. Амиго Северозапад 7, 6-0-1 41:17 (3, 6:8) 18

4. DXC Technology 7, 3-1-3 35:24 10

5. ИУ Варна 7, 2-2-3 25:33 8

6. ФК Русе 7, 2-1-4 22:33 7

7. ЦСКА 7, 1-0-6 15:39 3

8. ФК "Г" 7 0-0-7 0:35 0