Черно море прекъсна черната серия с победа над Локо Пловдив

"Моряците" стигнаха до чиста победа с 3:0

Черно море прекъсна черната си серия с победа с 3:0 над гостуващият тим на Локомотив (Пд) в среща от VI кръг на професионалната ни А група. Домакините поведоха с гол в 43-ата минута на Георги Божилов. Симеон Райков удвои в 56-ата минута след грешка на защитата на „железничарите”, а крайният резултат бе оформен с нов гол на Райков след отлично изпълнение на пряк свободен удар в 63-ата минута.

Завърналият се на треньорския пост Никола Спасов бе приветстван топло от феновете на „моряците”. Домакините започнаха силно в първите минути на срещата. Дани Георгиев бе изведен на добра позиция от Тодор Паланков в 13-ата минута, но ударът му бе блокиран и топката излезе в ъглов удар. След изпълнението му Котев нанесе добър удар, но Здравко Илиев успя да изчисти почти от голлинията.

„Железничарите” отвърнаха веднага с атака, в която след комбинация между Камбуров и Якимов, последният стреля покрай гредата на вратата пазена от Китанов.

Дани Георгиев бе сменен принудително в 29-ата минута, след като получи контузия, а на негово място в игра влезе Стени дос Сантос.

Черно море откри резултата в края на първото полувреме след гол на Георги Божилов. Симеон Райков центрира от корнер в 43-ата минута, топката бе засечена с глава от Божилов, пращайки я в горния ляв ъгъл на Господинов – 1:0 за домакините.

Второто полувреме започна по най-добрия начин за домакините, след като Симеон Райков удвои преднината на „моряците” в 56-ата минута.  Венков центрира топката, двама защитници на Локомотив се разминаха с топката и Симеон Райков се възползва от грешката им, пращайки топката в мрежата на Господинов за 2:0.

Райков пробва силния си удар в 61-ата минута от фаул, но вратарят на гостите Господинов успя да избие връхлитащата към долния десен ъгъл топка.

Две минути по-късно отново Симеон Райков застана зад топката при изпълнение на пряк свободен удар. Този път Йордан Господинов не успя да отрази топовния удар с левия крак на Райков, топката се топна точно пред вратаря, удари се в него и влезе в мрежата на Локомотив – 3:0 за Черно море.

Натискът на домакините продължи и в 70-ата минута Райков можеше да оформи своя хеттрик. Райков излезе сам срещу Господинов, чукна топката покрай вратаря, но топката бе изчистена в последния момент от притичал защитник на Локомотив.

Райков продължи да „тормози” вратаря на гостите с далечни удари, но така и не успя да стигне до ново попадение и срещата приключи при резултат 3:0 за Черно море.