Черно море разгроми Спартак (Пл) с 5:0

Атанас Илиев и Исмаил Иса с по два гола, бележи и младок

Черно море записа разгромна победа с 5:0 в първата си контрола от лятната подготовка. „Моряците“ надиграха тима на Спартак Плевен на стадиона в Тетевен, където са отседнали на лагер. Попаденията бяха дело на Атанас Илиев – 2 и младия Кристо Яначков през първата част, както и на Исмаил Иса – 2 през второто полувреме..

Единственият, който не взе участие в двубоя бе Влатко Дробаров, който има болежки и изгледа срещата от трибуните. В мача Илиан Илиев използва два различни състава в двете полувремена, като цели 11 футболисти, излезли от школата на варненци взеха участие в контролата.

Черно море стартира по-добре срещата и успя да открие резултата още в 11-ата минута. Мартин Милушев успя да открадне топката в половината на гостите, пусна към Цветомир Панов, а той с едно изведе Атанас Илиев. Нападателят успя да върне кълбото към малкия пенал, където Кристо Яначков реализира за 1:0.

В 15-ата минута Мазир Сула стреля опасно от пряк-свободен удар, като топката премина на сантиметри от десния ъгъл на вратаря на Спартак. В 22-рата минута Цветомир Панов намери Сула, който центрира успоредно в наказателното поле, където Наско Илиев вкара за 2:0.

В 30-ата минута Николай Костадинов, Берк Бейхан и Мишаел Алвес замениха Пабло, Едгар Пашеко и Кристо Яначков. В 35-ата минута Мишаел финтира бранител отдясно, влезе навътре и отправи силен удар, но вратарят успя да избие. Само две минути по-късно Атанас Илиев получи топката в наказателното поле с гръб към вратата, обърна се и прониза стража на Спартак за класическото 3:0.черн

В 54-ата минута появилият се на почивката вратар на „моряците“ Денислав Стойчев записа добра намеса. Младият страж успя да спаси удар с глава отблизо след центриране отляво. В 60-ата минута Мишаел, Ники Костадинов и Берк Бейхан отстъпиха местата си на Константин Грахльов, Алекс Фернандес и Радиян Илиев. В 70-ата минута Васил Панайотов опита удар фронтално срещу вратата, но стражът успя да спаси.

В 75-ата минута Александър Василев центрира отляво, а Исмаил Иса от добра позиция стреля с глава в аут. В 82-рата минута „моряците“ поведоха с 4:0. Матеус открадна топката в половината на Спартак и изведе Алекс Фернандес сам срещу вратаря, който вместо да вкара, потърси Исмаил Иса вдясо, който на празна врата реализира четвърти гол. Само две минути по-късно Исмаил Иса успя да вкара за 5:0.

Съставът на Черно море:

Първо полувреме: Галин Григоров, Даниел Димов, Бабло Гарсия, Мартин Дичев, Цветомир Панов, Арлинд Дакай, Мазир Сула, Мартин Милушев, Едгар Пашеко, Кристо Яначков, Атанас Илиев

Второ полувреме: Денислав Стойчев, Живко Атанасов, Берк Бейхан, Александър Василев, Георги Венциславов, Васил Панайотов, Николай Костадинов, Мишаел Алвес, Велислав Василев, Исмаил Иса, Матеус Машадо.

Собственикът на Берое: Очакваме скоро наказанието от ФИФА да падне