Черноморец Бургас завърши сезона в Трета лига със 131 отбелязани гола

Черноморец Бургас завърши сезона в Трета лига със 131 отбелязани гола

"Акулите" победиха Асеновец в последния си мач за кампанията

Отборът на Черноморец (Бургас) беше награден днес като първенец в Югоизточната Трета лига след мача от 38-ия кръг, в който те победиха Асеновец (Асеновград) с 6:0. Два гола за успеха вкара Димо Бакалов, а преди почивката Тодор Чаворски и Живко Петков също вкараха. Павел Георгиев и Станислав Маламов, който се отличи с две асистенции, добавиха петия и шестия гол за бургазлии.

Футболистите на Ангел Стойков получиха купата днес, след като завършиха на върха със 106 точки от 35 победи и 1 равенство. На цели 16 точки зад тях се нареди 2-ият Спартак (Пловдив).

Освен това те поставиха и клубен рекорд, след като отбелязаха 131 гола във вратите на съперниците си. Предишното постижение на тима беше пак в Югоизточната Трета лига – 122 гола през сезон 2005/2006.

Но също така Черноморец (Бургас) става и вторият най-резултатен отбор в Трета лига в последните 20 години. Единственият повече бележещ голове отбор е Арда (Кърджали) от 2017/2018 със 142 топки в мрежите на противниците. До днес вторият най-резултатен отбор в Трета лига беше Ботев (Пловдив) със 127 гола от кампанията 2010/2011, но "акулите" ги изместиха от тази позиция.

Нов в Левски: Бях убеден, че това е правилният избор

Новото попълнение на Левски Хевертон даде първото си интервю пред клубната телевизия след пристигането си на стадион „Георги Аспарухов“.

Проблеми за волейболистките преди Европейското

Централният блокировач на женския национален отбор на България Дарина Нанева отпада от състава за предстоящото Европейско първенство по волейбол поради контузия.

Септември-ЦСКА с нова дата заради Панатинайкос

Спортно-техническата комисия към Българския футболен съюз направи промени в програмата на два двубоя от четвъртия кръг на Първа лига.

Веласкес определи групата на Левски за Септември (Сф), Сангаре и Майкон аут

“Сините” без Майкон и Сангаре

Базел и АЕК с интерес към звезда на Левски

Халфът е сред най-важните футболисти за “сините”

Черно море и Ботев (Пд) се срещат в търсене на първа победа

Двубоят е тази вечер на стадион “Христо Ботев”