Черноморец (Балчик) елиминира Металург (Перник) от Купата на България (РЕЗУЛТАТИ)

Вижте всички резултати тук

Черноморец (Балчик) се класира за следващия кръг на Купата на България, след като победи като гост с минималното 1:0 Металург (Перник) в двубой от 1/32-финалите на турнира. Единственото попадение вкара Павел Георгиев в 22-ата минута, а морският тим завърши с 10 души на терена, след като остана с човек по-малко в 83-ата.

Иначе програмата за Купата на България продължава и в следващите дни, когато ще се изиграят останалите срещи от кръга. Последните двубои са на 13 септември (сряда). От следващия кръг пък се включват и отборите от елита.

По същото време Литекс (Ловеч) елиминира Светкавица в Търговище с 4:1. Селекцията на Добромир Митов си свърши работата още през първото полувреме. В 9-ата минута Евгени Игнатов посрещна избита топка и я насочи в мрежата на домакините. Павел Жабов удвои в 16-ата след подаване отляво.

Васил Василев направи резултата класически с глава след центриране в 33-ата минута. Капитанът Цветан Илиев реализира от дузпа за 1:3, секунди преди почивката. След нея ловешкия тим продължи да натиска, негов играч уцели гредата. Сулиман Абдулганию пък вкара четвъртото попадение, точно когато рефера вдигна 4-минутно продължение.