Черноморец обърна Славия в битката си за оцеляване (ВИДЕО+СНИМКИ)

“Акулите” на Херо спечелиха важни точки с човек повече на почти празния “Лазур”

Черноморец постигна много важна победа в битката си за оцеляване. “Акулите” на Димитър Димитров-Херо обърнаха Славия от 0:1 и спечелиха с 2:1 в двубоя от 31-ия кръг на А група.

Голът за столичани бе дело на Янко Сандански през първото полувреме. През второто полувреме обаче Черноморец игра много по-добре и създаде много повече ситуции. Към това трябва да се прибави и изгонването на Панов, което допълнително предопредели развоя на срещата. Фонсека и Ангелов изковаха победата за домакините.

Така, Черноморец се доближи на 3 точки от Славия и все още има теоретичен шанс да остане в елита.

Двубоят на почти празния стадион “Лазур” започна добре за домакините, като първата опасност пред вратата на Георги Петков се случи в 8-ата минута. Тогава Манзоро навлезе опасно и шутира, но на пътя на топката застана бранител в бяло и изчисти в ъглов удар. Пред гостите от София също се откриха няколко добри положения, но бяха пропилени с лека ръка.

Като цяло двата отбора не предложиха особено качествен футбол. Преобладаваха здравите единоборства, грубите нарушения - главният съдия Николай Йорданов имаше много работа и показа 4 жълти картона,  и лесно допусканите грешки при овладяването на топката.

Постепенно “белите” леко вдигнаха оборотите, започнаха да пресират съперника си в средата на терена и “акулите” трудно успяваха да изнасят топката. В 27-ата минута се Янко Сандански тръгна с топката в наказателното поле и бе препънат точно на неговата граница. Много удобна позиция за пряк обстрел. Зад топката застана именно Сандански, той шутира силно, топката мина през стената, отклонявайки се в гърба на негов съотборник, така залъга Младенович и единственото, което успя да направи той е да извади топката от мрежата си.

Футболистите на Радуканов продължиха да стоят добре на терена, като можеха да направят преднината си по-солидна, но сериозни пропуски на Василев и Иванов лишиха “белите” от спокойствие през второто полувреме.

Черноморец започна много активно втората част, но защитниците и вратаря Петков имаха основната заслуга резултатът да не бъде изравнен рано. Цветомир Панов обаче направи две глупави постъпки в рамките на малко повече от минута и съдията го изгони с два жълти картони. С така стеклите се обстоятелства “акулите” започнаха да атакуват още по-напористо и пропуските пред Петков заваляха един след друг.

Логичното се случи в 68-ата минута, когато Фонсека елиминира двама бранители  и с тежък удар от близко разстояние остави безпомощен Жоро Петков.

Славия се прибра в защита с идеята да запази точката, което се оказа грешката в тактиката на “белите”. Домакините продължиха да доминират и по никакъв начин да не позволяват на противника да излиза от половината си. Така в 80-ата минута влезлият като резерва Ангелов се разписа за 2:1 с красив гол, преодолявайки защитник на Славия и вратаря. Той копна елегантно топката и я прати в мрежата на столичани.

До края на срещата до нищо опасно не се стигна и пред двете врати. Гостите от София не направиха така, че да върнат гол и да се поздравят с точката, а се опитваха да не получат повече голове. Черноморец продължи с активната игра и пропуските, но накрая заслужено се поздрави с победата.