Червен картон не помогна на беззъб Левски срещу Берое (СНИМКИ)

Червен картон не помогна на беззъб Левски срещу Берое (СНИМКИ)

Въпреки че играха с човек повече над 20 минути, "сините" завършиха 0:0 срещу четвъртия в класирането

Левски и Берое не успяха да се победят в мача от 23-ия кръг на Първа професионална лига, след като завършиха 0:0 на стадион "Виваком Арена" в София. Домакините имаха много добра възможност да вземат трите точки, след като имаха числено превъзходство в последните 20 минути на мача, но не се възползваха от това.

Мачът започна с по-продължително владеене на топката от страна на Левски, но ударите по посока на Перниш липсваха. Берое, от своя страна, записа първия си изстрел към Митрев още в 9-та минута чрез Еуженио. В 18-та минута пък Мартин Райнов стреля без подготовка от границата на наказателното поле, но стражът на "сините" успя да избие. 
 
Постепенно Левски успя да показва по-добро лице в атака, като в 25-та минута двойно подаване между Обертан и Паулиньо завърши с изстрел на французина, който мина над вратата, а малко след това Станислав Костов напредна чудесно отдясно и върна топката към нахлуващия в наказателното поле Паулиньо, но ударът на новото попълнение беше изчистен от гол линията. 

След почивката Левски успя да спечели няколко пряк-свободни удари около наказателното поле на Берое, но центриранията пред Перниш не застрашиха вратаря на гостите. Домакините продължиха да задържат повече топката, докато старозагорци разчитаха предимно на контраатака. При една от тях в 68-та минута Еуженио се устреми напред и падна след контакт, но вместо нарушение в полза на неговия тим, офанзивният футболист получи втори жълт картон от Николай Колев и остави отбора си с 10 души на терена. 

Това обаче не донесе очаквания импулс в играта на Левски и атаките пред Перниш не станаха по-чести. Защитата на Берое успя да се справи с малкото опасности пред нея и така гостите си тръгнаха с ценна точка от София, която ги задържа на добра достанция от топ 3 - само пет точки от днешния си съперник. Левски пък може да изостанат на 12 точки от върха ако Лудогорец победи в днешния си мач Септември (София).

Валверде пое вината за отпадането на Уругвай

Халфът на Реал Мадрид и лидер на националния отбор на Уругвай Федерико Валверде се извини на футболните фенове в страната си за това, че тимът отпадна още в груповата фаза

Черно море отпрати африканец

Черно море се отказа от услугите на Софиан Балул

Ради Цонев става свободен агент

Халфът Радослав Цонев няма да продължи да играе за врачанския Ботев, информира Дарик радио

Черно море създава убийствена конкуренция

С привличането на опитния Александър Колев Черно море създава убийствена конкуренция на върха на атаката, тъй като на този пост могат да бъдат използвани също Селсо Сидни и Георги Лазаров

Официално: ЦСКА привлече бранител от Ботев (Враца)

ЦСКА представи трето ново попълнение

Роберто Мартинес похвали съдията срещу Хърватия

Националният селекционер на Португалия - Роберто Мартинес, похвали многобройните намеси на ВАР по време на мача с Хърватия, спечелен от "мореплавателите" с 2:1