Червен картон не спря Локо Пд за върха (ВИДЕО)

„Черно-белите“ биха Арда с човек по-малко и са новите лидери в елита

Локомотив (Пловдив) оглави временното класиране на футболната efbet Лига, след като постигна минимална домакинска победа над Арда (Кърджали) в последния мач от 5-ия кръг.

„Черно-белите“ играха цял час с човек по-малко заради червен картон на Пиер Зебли още в 34-ата минута, но въпреки това спечелиха с 1:0 след гол на Бирсент Карагарен едва 18 секунди след началото на второто полувреме.

Така „смърфовете“ събраха 12 точки и превзеха върха, докато Арда остана с 9 и може да съжалява, защото удари 2 греди на „Лаута“ и не успя да се възползва от численото си преимущество.

Домакините имаха чудесен шанс да открият резултата още преди да е изтекла първата игрова минута.

Почти веднага след началния съдийски сигнал те имаха числен превес пред наказателното поле на Арда, тъй като Карагарен бе изведен отляво, но реши да търси подаване към Бабакар Дион, който се засуети и Александър Георгиев го блокира.

Секунди след това самият Карагарен също пробва изстрел, ала над вратата.

Последваха равностойни минути и в 20-ата Дион пробва изненадващ шут. Симеонов обаче внимаваше и спаси.

Първата възможност за Арда дойде в 29-ата минута, след отлична многоходова акция, завършена от Александър Георгиев. Неговият удар в близкия ъгъл обаче срещна страничната греда.

Малко по-късно Локомотив остана с човек по-малко, защото Пиер Зебли спря с цената на нарушение Светослав Ковачев, който излизаше сам срещу вратаря Пиргов.

Първоначално главният съдия Георги Димитров му показа жълт картон, но след като преразгледа ситуацията със системата ВАР, промени решението си и извади директен червен картон.

Малко преди почивката пък получилият удар в главата Мартин Паскалев бе принудително заменен от Луан да Силва.

Така първото полувреме приключи при нулево равенство, ала само 18 секунди след началото на второто това се промени.

Тогава Преслав Боруков получи в центъра на терена, технично преодоля съперник и напредна към наказателното поле. Рейдът му стигна почти до линията за аут, откъдето той върна топката към Карагарен, който с доза късмет успя да я укроти, а после я насочи във вратата на Симеонов, за да открие резултата - 1:0.

Арда опита бърз отговор и в 53-ата минута мощен шут на Светослав Ковачев премина над вратата. В 63-ата пък Жозе Жуниор отправи страхотен изстрел от дистанция, без подготовка, но Арда отново нямаше късмет, защото топката за втори път срещна гредата на Локомотив.

Впоследствие домакините заиграха по-предпазливо, което сериозно затрудни гостите от Кърджали и те не успяха да създадат чисто голово положение до последния съдийски сигнал.

Той узакони минималната победа на Локомотив, благодарение на която тимът е новият лидер във временното класиране на efbet Лига.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 1:0
1:0 Бирсент Карагарен (46)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 1. Илко Пиргов, 19. Александър Василев, 4. Мартин Паскалев, 91. Райън Бидунга, 13. Матеус да Силва, 14. Димитър Илиев (к), 15. Пиер Зебли, 33. Георги Каракашев, 9. Бирсент Карагарен, 99. Преслав Боруков, 7. Бабакар Дион;

Треньор: Александър Томаш;

АРДА (КЪРДЖАЛИ): 36. Васил Симеонов, 6. Пламен Крачунов, 8. Милен Желев, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 18. Ласана Н'Диаие, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев;

Треньор: Александър Тунчев.