ЦСКА без трима на „Тича“

ЦСКА без трима на „Тича“
Източник: БГНЕС

Гостуването на „Тича“ е в сряда от 19:00 часа

ЦСКА няма да може да разчита на трима основни футболисти в първия полуфинал в турнира за Купата на България срещу Черно море, пише "Тема спорт". 

Наказани за тази среща ще бъдат централният защитник Лумбард Делова, плеймейкърът Станислав Шопов и най-острото крило на тима Матиас Фаетон. Те получиха петите си жълти картони от началото на сезона при разочароващото равенство 1:1 с Ботев Враца в събота. Любопитно е, че косовският национал точно се бе завърнал от изтърпяване на сурова санкция от три двубоя, след като беше директно изгонен за удар без топка при 2:0 над Берое в Стара Загора. Тя изтече именно за визитата във Враца и Делова беше предпочетен пред Лиъм Купър за партньор на Лапеня в центъра на защитата. Той обаче извърши грубо нарушение през второто полувреме и не даде на съдията избор освен да го декорира в жълто и отново да го прати на трибуните за следващия мач. В ситуацията Ботев Вр дори може да има претенции за червен картон на косоваря.

Матиас Фаетон, който бе гласен за титуляр на „Тича“ пък получи официално предупреждение малко преди да донесе точка на своя тим с първия си гол от четири месеца и половина. За последно той се разписа отново в добавеното време, но на домакинството на Лудогорец, като също оформи равенство – 2:2.

Най-абсурдно е наказанието на Станислав Шопов, който получи жълт картон за… реплика към съдията след гола на Фаетон. Той, подобно на Делова, има 4 официални предупреждения в първенството и едно за Купата на България, докато и петте на Фаетон са дошли в шампионата. Санкциониран за предстоящия мач на „Тича“ е и треньорът на съперника Илиан Илиев (виж стр. 10). Застрашени от наказание в състава на ЦСКА са също Джонатан Линдсет и Иван Турицов.

Добрата новина за Александър Томаш е, че футболистите, които попаднаха в групата за гостуването на Ботев Враца, са в добро кондиционно състояние. И през тази седмица за армейците предстоят два двубоя – гостуването на Черно море в сряда и домакинство на Локо Пд в първенството в събота от 16:30 часа.

Делова и Скаршем се връщат в строя на ЦСКА за Берое

„Червените“ потвърдиха травмата на Локило

Караиванов: Ще има правило за брой български футболисти на терена

Шефът на БПФЛ коментира актуалната тема с българите и чужденците в родните отбори

Билети между 20 и 50 лв. за Лудогорец – ЦСКА, Караиванов обясни за секторите

Финалът за Купата на България е на 22 май

Лоша новина за ЦСКА: Джейсън Локило се контузи

Крилото със сигурност пропуска визитата в Стара Загора

В Пловдив: Артур Платек напусна Ботев

Спортният директор напусна „жълто-черните“

Феновете на ЦСКА готвят супер хореография за финала с Лудогорец

Феновете на ЦСКА започнаха да събират средства, за да направят супер хореография за финала за Купата на България с Лудогорец. 

Мазир Сула няма да играе в Арда

Някой пусна слух за звездата на Черно море точно преди този мач

Мартин Петров, Александър Александров и Емил Гъргоров в бенефиса на Мартин Камбуров

Мартин Петров, Александър Александров и Емил Гъргоров са следващите трима участници в бенефисния мач на Мартин Камбуров, съобщиха организаторите.

Адвокат: Говорих с Гонзо, Спартак Вн ще вземе лиценз

Адвокат Бранимир Балачев, който е член на УС на Спартак Варна, очакващ шест месеца съдебна регистрация, е убеден, че клубът ще вземе лиценз за следващия сезон.