ЦСКА готви есенните оръжия за Левски

ЦСКА готви есенните оръжия за Левски
Източник: БГНЕС

„Червените“ наблягат на статични положения и удари от дистанция в подготовката за дербито

ЦСКА се готви усилено за понеделнишкото вечно дерби с Левски, като набляга на два компонента, които през есента бяха основно оръжие за тима, пише „Тема Спорт“. Става въпрос за заучените положения и ударите от дистанция. Напоследък армейците спряха да опитват отработени изпълнения на стандартни ситуации, а мерникът им изневерява и при шутовете отдалеч. Припомняме, че през есенния дял от сезона тимът отбеляза куп голове с тупалки извън наказателното поле. Христо Янев бе специализирал възпитаниците си в печеленето на втора топка в подстъпите на наказателното поле и светкавичното й изпращане с удар към вратата. Именно по този начин падна и победният гол в есенното дерби с Левски, дело на Джеймс Ето’о.

В последните дни на базата в Панчарево са се състояли доста упражнения, свързани с отработването на статични положения и насърчаването на изстрели от дистанция. Червените са имали и дефанзивни занимания, като този път за разлика от есента ЦСКА ще действа с четирима защитници в линия. Припомняме, че за предишното издание на вечното дерби Христо Янев премина към схема 3-5-2, за да противодейства на мощния таран на Левски Мустафа Сангаре, който сега е аут заради контузия.

Капитанската лента ще се завърне при Бруно Жордао, след като на „Огоста“ той бе съхранен, защото виси с 8 жълти картона. При следващо официално предупреждение португалецът ще е наказан за два мача. Това означава, че ако бъде декориран срещу Левски, ще пропусне първия полуфинал за купата срещу Лудогорец в Разград (21 април, вторник, 19:00 ч.) и откриващия кръг в плейофите. Жребият за втората фаза на първенството ще се проведе в петък от 17:30 ч. С 4 жълти картона виси и Сантяго Годой.

Според букмейкъра 8888.bg е по-вероятно ЦСКА да спечели вечното дерби.

Шансовете за успех на „червените“ са 39,2%, за равенство - 31,3%, а за триумф на Левски - 32,8 процента, смятат от 8888.bg.

На живо: Септември - Спартак (Варна) 1:0

Следете мача с NOVSPORT.COM

Феновете на Локо Пловдив изкупиха един блок от Сектор "А"

Феновете на Локомотив (Пловдив) са изкупили един блок в сектор А за финала за Sesame Купа на България срещу ЦСКА на 20 май

Радослав Гидженов ще свири Левски - ЦСКА

Последното голямо дерби за сезона е в събота от16:00ч.

Черно море ще опита да прекъсне черна серия под тепетата

Отборът на Черно море ще опита да прекъсне неуспешна серия като гост срещу Ботев Пловдив в елита.

Испанци искат звезда на Лудогорец

Клуб от Ла Лига е отправил запитване до Лудогорец за каква сума може да придобие правата на плеймейкъра Петар Станич, твърди „Тема Спорт“.

Майкъла след равенството на ЦСКА: Само Господ ни спаси да не загубим мача

Бившият футболист и ръководител в ЦСКА Георги Илиев-Майкъла не спести критиките си към играта на отбора след ремито с ЦСКА 1948 (1:1).