ЦСКА ударил на камък с трио от Белгия

ЦСКА ударил на камък с трио от Белгия

"Червените" искали трима футболисти от белгийското първенство

ЦСКА е много активен на трансферния пазар след смяната в собствеността на клуба. „Червените“ щяха да са още по-продуктивни при покупките, ако не удряха често на камък, защото се целят много високо. „Мач Телеграф“ съобщава, че наскоро клубът е получил три отказа за футболисти, които играят в първенството на Белгия, а общата им стойност е впечатляващите 6 400 000 евро. Става дума за нападателя Тобиас Хедъл, който е собственост на Рапид Виена, а към днешна дата играе в Зулте Вареген под наем, десния защитник Найел Месату от Кортрайк и централния бранител Джордан Торунарига, който е собственост на Гент.

Тобиас Хедъл (22 г.) е бил най-близо до подпис с „червените“. Австриецът, който е оценен на 400 000 евро, а от началото на годината има 10 мача и 4 гола за Зултe Вареген, обаче в последния момент е отказал трансфер в ЦСКА, въпреки че двата клуба са са разбрали.

23-годишният Найел Месату играе като десен защитник. Той има белгийско и чилийско гражданство, а цената му според transfermarkt.com е 1 500 000 евро. Играчът е твърд титуляр за Кортрайк, за който има 34 мача, два гола и две асистенции от началото на сезона. „Армейците“ обаче са останали много далеч от сделка с него.

Такава е била ситуацията и с най-класния от триото – Джордан Торунарига. Централният бранител, който е роден в Германия, но е с нигерийски корени, е твърд титуляр през сезона за Гент. Той е записал 38 мача във всички турнири, а цената му е 4 500 000 евро.

ЦСКА ще бъде в бяло за големия финал

Причина за това е стартиралата преди два сезона. Кампания на БФС и ПФЛ, свързана със зрителите с цветна слепота.

Септември без право на грешка срещу Хебър

Столичани водят битка за директно оцеляване

Локо Пд и Ботев Вр в спор за жизненоважни точки

Срещата е днес от 17:45 часа

Локо Пд кани Партизан за юбилея

Предлагат работа в клуба на легендата Мартин Камбуров

ЦСКА готви раздяла с трансферно разочарование

Нападателят загубил тотално доверието на спортно-техническото ръководство

Крумовград в битка за важни точки срещу Славия

"Белите" вече официално се спасиха

Ел Джемили стяга куфари за Европа

22-годишният футболист има договор до края на годината, като отказва да го поднови

ЦСКА 1948 се мести от Бистрица

Клубът вече огледал базата и стадиона на Хебър за новия сезон

Вили Вуцов за Венци: Деменцията е много лоша болест

Бях се зарекъл дума на казвам, призна треньорът на Хебър