ЦСКА вади 1 милион евро за нов вратар

ЦСКА вади 1 милион евро за нов вратар

Ръководството на ЦСКА продължава преговорите с Динамо (Минск) за вратаря Фьодор Лапухов

21-годишният страж спечели всички възможни награди в родината си през миналата година - стана най-добър играч на първенството, най-добър млад състезател в първенството, най-добър вратар, както и Футболист №1 на Беларус. За календарната 2024-а той има изиграни 48 мача. Първоначално се смяташе, че от ЦСКА ще опитат да го привлекат само при положение че се стигне до трансфер на Густаво Бусато, но впоследствие "червените" са решили да го вземат на всяка цена и са готови да платят исканите за състезателните му права близо милион евро.

В Борисовата градина се надяват поне двама нови футболисти да се присъединят към тима още в първите дни на подготвителния лагер в Турция. Почти сигурно единият ще е централен нападател. На този етап най-близо до подпис с армейците са кипърският национал от АИК Стокхолм Йоанис Питас, към когото интерес имаше и през лятото, както и голмайсторът на втора дивизия в Нидерландия Закария Едахшури.

24-годишният Едахшури води атаката на Телстар, който към момента е 11-и в класирането и извън зоната на плейофите към Ередивизие. Въпреки позицията на тима си нападателят, който е с марокански корени, е автор на 14 гола в 20 мача.

Роденият в Нидерландия Едахшури е един от многото наблюдавани на живо футболисти от ръководството на ЦСКА. Спортният директор Филип Филипов е гледал тарана по време на контролата с АДО Ден Хааг, завършила с резултат 2:1 в полза на Телстар. Нападателят Едахшури е играл през второто полувреме от проверката. 187-сантиметровият стрелец може да играе също на дясното крило и като атакуващ халф. Той е част от Телстар вече година и половина, а цената му е в порядъка на 500-700 хиляди евро.

Според предварителните очаквания ЦСКА трябваше да представи полузащитника Енцо Бардели от френския Дюнкерк, но преговорите с него и настоящия му клуб може да се проточат, разкри "Тема Спорт" .

Левски се разделя с трансферна издънка

"Сините" пращат Клемент Икенна в Украйна

Високо напрежение в ЦСКА! Куп играчи са против Томаш

Съблекалнята е разделена на групички

Атанас Кабов се сбогува емоционално с Хебър

Крилото подписа със Сакаряспор

Официално: Етър привлече французин

"Болярите" имат нов нападател

Трей Йънг сменя Адетокунбо в "Мача на звездите"

Плеймейкърът на Атланта бе избран от комисаря на НБА Адам Силвър

Урибе: Опитахме да победим

Треньорът на Берое коментира нулевото домакинско реми срещу 9 от Крумовград

Рибарски: Доволен съм много от характера (ВИДЕО)

„Едно е да събереш футболисти, друго е да направиш отбор“

Възобновиха работата по стадион „Варна“, подготвят изграждането на сектор "Г" (ВИДЕО)

Към момента е изградена конструкцията на две от трибуните

Хърватин каза дали ще поеме ЦСКА

Ненад Биелица коментира слуховете, че ще поеме ЦСКА