Цунами: При Веласкес вдигнахме нивото си

Цунами: При Веласкес вдигнахме нивото си

Капитанът на Левски Вендерсон Цунами даде интервю, което е публикувано в официалната програма за първия двубой на сините срещу Апоел Беер Шева.

Мачът от 1-ия квалификационен кръг на Лига Европа е в четвъртък от 20:30 часа. 29-годишният бразилец говори за моментното състояние на клуба и работата с Хулио Веласкес. „Тема Спорт“ публикува част от интервюто на Цунами.

„Откакто съм в клуба, съставът, който беше окомплектован през миналия сезон, и това, което виждам сега – настоящият отбор, е най-доброто за Левски. Към днешна дата има много повече конкуренция на всички постове. Още не мога обаче да направя сравнение дали сегашният тим е по-добър чисто игрово в сравнение с този през миналата кампания. Мисля, че се представяме добре. Видно е за всички, че залагаме на футбол, в който сме по-агресивни, обичаме повече да държим топката и да играем повече с нея. Смятам, че ни се получава добре. Хулио Веласкес е човек, който разбира футбола и те оставя да работиш на спокойствие. Дава ти сигурност. След неговото пристигане много от играчите вдигнаха доста нивото си. Израснахме много и като отбор, и това допринесе за добрия край на сезона. Показахме стойностен футбол“, заяви Цунами.

Бразилецът сподели очакванията си и за предстоящия мач с Апоел Беер Шева в четвъртък. Той взе участие и в предишните два двубоя срещу израелския тим през 2023 година, като престоя на терена през всичките 180 минути.

„Очаквам най-доброто. Вече сме се срещали и познаваме този отбор. Като цяло един труден противник, но работим здраво, за да можем да преминем в следващия кръг. Мачовете преди две години бяха много специални за мен. Не мога да опиша с думи това, което си спомням. Чувството след гола на Роналдо в края на двубоя в София. На всички ни е ясно, особено на мен, който имам по-дълъг стаж в отбора, да видиш „Герена“ по този начин и с такава атмосфера е безценен момент. Вече нямам търпение да дойде този ден. За мен е добре, че в първия мач за новия сезон ще играем у дома“, добави още той.

Станислав Генчев: Разделихме се по едно полувреме с ЦСКА

„През първата част бяхме по-добри“, посочи треньорът на Ботев Пд

Вальо Илиев: Да защитаваш емблемата на ЦСКА не е просто работа

„Дошъл съм да бъда максимално полезен.“

Янев: ЦСКА има много качество и широчина в състава, но играхме слабо

„Трябва ни самочувствие и всеки на терена да защитава името си, както и фланелката на ЦСКА“

Цварц: Обичам да вкарвам в дербитата

Нападателят на ЦСКА Жоел Цварц коментира победата срещу Ботев Пловдив, в която се разписа два пъти и помогна на „червените“ да стигнат до успеха

Луканов: Дунав върви в правилната посока

Старши треньорът на Дунав Русе Емануел Луканов заяви след загубата с 0:2 от Лудогорец в първото домакинство на тима след завръщането му в елита, че основният проблем на отбора е наивността в ключови ситуации, която срещу силен съперник се наказва

ЦСКА обърна Ботев Пд до 3:2 след късна драма в София (ВИДЕО)

Цварц с 2 гола, Питас с 1 и асистенция, викове „оставка“ към Янев