Дебютен гол на Вия не стигна на Берое срещу Саяна

Отборът от Хасково победи заралии с 2:1

Берое загуби от Саяна Хасково в контролна среща, играна в Стара Загора. За заралии головата си сметка откри бившият футболист Себастиан Вия, но това не стигна за победа на възпитаниците на Хосе Луис Ачиари.

Гостите поведоха в 17-ата минута, когато Красимир Илиев се разписа от фал. Постепенно заралии заиграха по-добре и малко преди края на първата част стигнаха до изравнителен гол. Себастиан Вия се възползва от груба грешка на защитата на Саяна и вкара за 1:1.

През втората част Берое беше по-активният отбор, но така и не успя да стигне до гол. Това обаче стори Саяна, след като Костадин Пеев се разписа във вратата на домакините.

Последва натиск на Берое и две възможности за изравняване. Резервите на съперника не само издържаха, но и на два пъти Ахмед Осман можеше да вкара трети гол.