Дерби на Колежа нямаше: Лудогорец взе трите точки след много нерви и спорно съдийство на Тасков (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Орлите" победиха "канарите" с 1:0 с автогол на Грънчаров, домакините с претенции за отменен гол и неотсъдена дузпа

Шампионът Лудогорец постигна изключително важна победа в борбата си за защита на шампионската титла, след като днес се наложи с 1:0 над тима на Ботев (Пловдив) в дербито на 14-ия кръг на "А" група, играно на стадион "Христо Ботев".

Очакванията за дерби не се оправдаха, поне от гледна точка на динамичността и головите положения. Нервите обаче бяха в изобилие. Публиката на "канарите" бе бясна на главния рефер Таско Тасков след края на мача. Бултрасите имаха претенции за неотсъдена дузпа в 58-ата минута за игра с ръка на Гела, както и за отменен гол на Иван Цветков в 87-ата минута заради засада.

Галерия от мача вижте ТУК!

И двата отбора дадоха по една жертва в хода на сблъсъка, като Светослав Дяков напусна травма за "орлите", а контузия от Ботев получи младата надежда Тодор Неделев.

Иначе двубоят започна с бързи опити за атаки към двете врати и неточен удар от дистанция на Тодор Неделев. "Канарите" бяха по-активни в началните минути и в 9-та Мариян Огнянов стреля от удобна позиция от фаул, ала кълбото срещна стената.

Постепенно "орлите" изнесоха играта в по-предни позиции и на свой ред опитаха някои атаки към Иванов, но като цяло и те не успяваха да намерят пролуки в противниковата отбрана.

Всичко по-интересно до края на полувремето се изчерпа с неточен удар на Миро Иванов и хубаво подаване за Гела в пеналта, където обаче той бе изпреварен от Грънчаров.

В самия край на полувремето Емил Гъргоров шутира много опасно от фаул, ала кълбото премина на сантиметри от дясната греда на Ботев.

Гол обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира по-добре за гостите от Разград, които овладяха средата на терена, но това не водеше до никакви сериозни положение пред Христо Иванов.

В 54-ата минута Станислав Генчев опита късмета си от дистанция, ала кълбото прелетя над вратата на противника.

4 минути по-късно реферът Таско Тасков си навлече гнева на публиката на Ботев. Тогава Йордан Христов получи на десния фланг и центрира остро в наказателното поле, където Гела опита да изчисти, ритна топката в ръката си, феновете на домакините поискаха дузпа, но такава не бе отсъдена.

В 68-ата минута Моци засече опасно с глава центриране на Гъргоров от корнер, но право в ръцете на стража на домакините.

Така се стигна до 70-ата минута, когато Миро Иванов бе изведен в лявата част на наказателното поле и центрира по земя, топката обаче се удари в крака на Грънчаров и влезе в мрежата на Христо Иванов.

След попадението наставникът на домакините извърши някои смени, с които да търси поне изравняване. Така "канарите" се хвърлиха в атака и оставиха големи пространства в отбраната си.

В 82-ата минута Йордан Минев центрира меко отдясно, Грънчаров не успя да стигне до кълбото, което попадна в Гъргоров, той шутира от ъгъла на малкия пеналт, но Христо Иванов показа страхотен рефлекс и спаси.

Така дойде 87-ата минута, когато Ботев успя да изравни резултата, след като Иван Цветков засече с глава центриране отдясно. Попадението обаче бе отменено заради засада. На повторенията обаче се видя, че такава на голмайстора няма, други двама ботевисти бяха в пасивна засада, но не и Цветков, който изскочи от дълбочина.

Нов гол до края обаче не падна и така Лудогорец спечели дербито на 14-ия кръг на родната "А" група с 1:0.

След успеха Лудогорец остава еднолично начело във временното класиране с актив от 35 точки, на 4 пред 2-ия Левски, но "сините" играят по-късно днес. Домакините от Ботев пък са 4-и с 25 пункта, на 1 пред 5-ия Черноморец, който играе със Славия от 16:30 часа.