Дерменджиев: Може да използвам нови играчи за контролата с Беларус

Дерменджиев: Може да използвам нови играчи за контролата с Беларус

Прави впечатление, че водещите отбори се представят колебливо в първенството, заяви националният селекционер

Селекционерът на националния отбор на България - Георги Дерменджиев, заяви пред Гонг, че има вероятност да извика нови футболисти за предстоящата през февруари контрола срещу Беларус.
 
Тази проверка ще бъде генерална репетиция преди важния мач срещу Унгария. Дерменджиев коментира и как ще се отрази на Лудогорец, ако "орлите" успеят да вземат за треньор Павел Върба.
 
"Сезонът за българските клубове бе тежък. Има борба за първото място, както и за шестицата. Аз и моят екип изгледахме на живо доста мачове. Направи ми впечатление, че водещите отбори се представят колебливо. Играят няколко силни мача, но после нивото им пада.
 
Надявам се футболистите да успеят да си починат добре, за да може след Нова година за бъдат заредени. Дано да бъдат здрави и да проведат пълноценна подготовка. Много е важно да са функционално и игрово подготвени за мача с Унгария, който няма да бъде никак лек. Ще се изправим срещу добър противник и трябва да бъдем на 100% готови. 
 
През февруари ще направим генерална репетиция срещу отбора на Беларус. Сигурно няма да сме в пълен състав, тъй като датата не е официална. Надявам се обаче клубовете да освободят своите футболисти за тази проверка. Има вероятност да използваме нови играчи", заяви Дерменджиев.
 
Опитният треньор бе попитан възможно ли е Лудогорец да привлече треньор от ранга на Павел Върба, както напоследък се коментира и ако това се случи как би се отразило на развитието на клуба.
 
"Ако Лудогорец вземе за треньор Павел Върба, ще е много добре за клуба. Не знам обаче дали ще успее, тъй като и аз като вас чета какво се коментира. Върба отговаря идеално на профила за треньор на Лудогорец. Той направи Виктория Пилзен доста сериозен отбор. Клуб, който игра два пъти в Шампионската лига.
 
Като наставник на Лудогорец аз играх срещу този тим. Знам какъв град е Пилзен, прилича на Разград. С отбор от малък град Върба успя да пребори грандове в Чехия като Славия Прага и Спарта Прага", заяви Дерменджиев.

 

Лудогорец ще брани върха срещу безгрешния домакин Локомотив Пловдив

"Орлите" гостуват на "Лаута"

Левски с труден тест в "Надежда"

"Сините" гостуват на Локомотив София

Керкез скочи на Стойне Манолов: Плюе ме, защото не взех зет му в ЦСКА (ВИДЕО)

"Работата му в Царско село е срам за България", каза треньорът на ЦСКА

Бойко Величков с позиция за бъдещето на Керкез

Чух виковете за оставка, призна спортният директор

Турчинът Самед Агдеве е шампионът в Гран при турнира SENSHI 28

Турчинът Самед Агдеве спечели първия в историята на кикбокс в България турнир SENSHI 28 Grand Prix в тежка категория, версия KWU Full Contact. 

Делова: Господ ни даде тази победа

Защитникът на ЦСКА Лумбард Делова, който откри резултата срещу Септември (София), разписвайки се от 60 метра, разкри след успеха с 3:1, че пробва подобни удари и по време на тренировките.

Керкез: Този сезон може да спечелим нещо

Треньорът посвети победата на собственика на "червените"

Белчев: Имахме стратегия, ранният гол ни обърка, в края нямаше какво да губим

Вижте мнението на треньора на Септември

Феновете на ЦСКА поискаха главата на Керкез

Мощни възгласи "Оставка" на националния стадион "Васил Левски"