Дерменджиев може да поеме Локомотив Пловдив?

Дерменджиев може да поеме Локомотив Пловдив?

"Смърфовете" ще поверят тежката задача за излизане от кризата на опитния специалист

Евентуалният нов собственик на Локомотив (Пловдив) Иван Пашов готви сериозен спортно-технически удар, твърди „Тема Спорт“. Строителният предприемач джържи силен коз в ръкава, в битката за клуба – четрикратен шампион на България и бивш селекционер на националния отбор. Това е 69-годишният Георги Дерменджиев. Специалистът има 4 титли начело на Лудогорец и две Суперкупи. С България играе бараж за класиране на Евро 2020 срещу Унгария.

В момента Дерменджиев е без работа, след като за последно води разградчани, но тази есен бе освободен след отпадането от Карабах в квалификациите за Шампионската лига. Двамата с Пашов вече са провели сериозни и конструктивни разговори за бъдещето на Локо (Пд), като в тях е участвал и легендата Христо Бонев.Роденият в Пловдив специалист е бил помощник и старши треньор на Спартак и асистент в Ботев. Георги Дерменджиев е юноша на Локомотив (Пловдив), като после играе в Славия, Янтра и Спартак (Пд), където през 1990 година завършва футболната му кариера и започва треньорската такава.

Най-големият връх на Дерменджиев, като наставник, е вкарването на Лудогорец в групите на Шампионската лига през 2014 и 2016 години. Нещо, което нито един друг роден треньор е правил.

Симов: Трябаваше да бъдем по-настоятелни

Треньорът на Ботев (Враца) не бе особено доволен след равенството

Помощникът на Нанков: Не сме доволни от този резултат

Илиян Памуков, помощник-треньор в щаба на Анатоли Нанков в Монтана, сподели мнението си след дербито на Северозапада, завършило 0:0 при гостуването на Ботев Враца

Ботев (Враца) и Монтана си спретнаха нулево реми (ВИДЕО)

Гостите останаха с 10 души на терена, но стигнаха до точката

Херо отнесе тежко наказание от БФС

Старши треньорът на Ботев Пловдив е наказан за три мача и глобен с 3000 лева за обиди на длъжностно лице след мача на „канарчетата“ от 19 кръг на Efbet лига

Дисциплинарната комисия глоби Спартак Варна с 2300 лева след мача с Левски

ЦСКА и "сините" ще трябва да платят 1500 и 1800 лева

НА ЖИВО: Ботев (Враца) - Монтана 0:0

Следете на живо мача с нас тук

Няколко клуба от Втора лига с мераци към напусналия Спортист (Своге) Стоян Славков

Дефанзивният халф приключи с тима днес

Лудогорец пуска жалба след мача със Славия

"Орлите" с претенции за неотсъдена дузпа и червен картон

Ясни са съдиите за осминафиналите за Купата

Пратиха Кабаков в Добрич